Audio Center Poland | Cambridge Audio Azur 351R – amplituner audio-wideo
978
single,single-post,postid-978,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive

Cambridge Audio Azur 351R – amplituner audio-wideo

Azur 351R to amplituner audio-wideo, pracujący w systemie 5.1, który zapewnia doskonałą jakość dźwięku przestrzennego, plus wspaniały dźwięk stereofoniczny audiofilskiej jakości, przy niezwykle korzystnej cenie.


Zgodnie z zasadą Cambridge Audio „Po pierwsze dźwięk”, jego jakość to nasz priorytet; robimy wszystko, aby w danej cenie dostarczyć najlepiej brzmiący amplituner o jakim kiedykolwiek słyszeliście. Na przykład, w większości salonów stosowany jest system 5.1 (pięć głośników plus subwoofer). Więc zamiast oferować odbiornik dla systemu 7.1, posiadający dwa kanały, które nigdy nie będą używane, nasi inżynierowie wykorzystali budżet, przeznaczony na projektowanie, aby zastosować komponenty lepszej jakości do rzeczy, których będziesz używać.


Tak więc, czy będziesz słuchać dźwięku przestrzennego z płyt Blu-ray, czy dźwięku z płyt CD lub jednego z wielu cyfrowych i analogowych wejść, zdolność amplitunera 351R do bezkompromisowego odtwarzania dźwięku naprawdę wyróżnia go na tle konkurencji!

Amplituner 351R oferuje dźwięk wysokiej jakości.  Aby można było to uzyskać, zastosowaliśmy technologie stosowane w naszych droższych amplitunerach, umieszczając je w amplitunerze 351R. To wysokiej jakości toroidalne transformatory, zapewniające dźwięk o bardzo niskim poziomie zniekształceń, nasza unikatowa technologia chłodzenia X-Tract, zapewniającą cichą pracę oraz akustycznie wytłumione, całkowicie metalowe chassis, minimalizujące zniekształcenia, wywoływane wibracjami.
Amplituner 351R posiada moc wyjściową 70 W na kanał,  może więc z łatwością sterować największymi głośnikami i naprawdę brzmi tak, jak urządzenie wyższej klasy hi-fi.


Amplituner wyposażono w najnowsze przetworniki cyfrowo-analogowe Cirrus Logic, zapewniające kompatybilność ze wszystkimi najnowszymi formatami i kodekami audio i wideo, co daje pewność, że ten produkt jest przygotowany na wyzwania przyszłości. Posiada 3 wejścia HDMI, kompatybilne z formatem 3D oraz jedno wyjście HDMI, obsługujące zwrotny kanał audio (ARC).
Sprzęt elektroniczny (i w związku z tym jakość dźwięku) jest szczególnie wrażliwy na wibracje; dlatego zastosowaliśmy odporne na rezonanse, akustycznie wytłumione metalowe chassis, skutecznego eliminujące wibracje – tak, aby z każdego źródła wydobyć dźwięk jak najlepszej jakości.
Cała ta moc, wyrafinowanie i wszechstronność mieszczą się w eleganckiej obudowie o wysokości tylko 100 mm, a  zaawansowany system chłodzenia X-Tract daje pewność, że sprzęt może pracować w małej przestrzeni bez przegrzewania się.
Amplituner 351R wyposażono w potężny transformator toroidalny. Firma Cambridge Audio była jednym z pierwszych producentów, używających transformatorów toroidalnych już w latach siedemdziesiątych i robimy to do dziś. Niektóre zalety transformatora toroidalnego w porównaniu z tańszymi, gorszymi transformatorami elektroindukcyjnymi, używanymi przez większość innych producentów to:

 • Duża moc o wysokiej jakości kierowana do obwodów wzmacniacza, bez obcinania przebiegu, aby zapewnić spójny sygnał.
 • Brak szumów, brzęczenia lub przydźwięku transformatora.
 • Sensacyjnie brzmiący bas.
 • Duża moc wyjściowa, umożliwiająca odpowiednie sterowanie dużymi i wymagającymi głośnikami przy wysokim poziomie głośności.
 • Duża rezerwa mocy, aby transformator mógł obsługiwać nagłe i wysokie skoki sygnału, gdy zajdzie taka potrzeba.
 • Pełne ekranowanie od wewnętrznych i zewnętrznych interferencji elektrycznych w celu zapewnienia odpowiedniej mocy i jakości sygnału.


Dzięki wysokości zaledwie 100 mm amplituner 351R pasuje do prawie wszystkich półek i regałów i jest jednym z najbardziej zaawansowanych amplitunerów audio-wideo w swojej klasie.
Dzięki czterem wejściom HDMI oraz wielu wejściom analogowym i cyfrowym, jest prawie niemożliwe, aby ich zabrakło. Można podłączyć każde urządzenie, a w tym:

 • Odtwarzacz Blu-ray
 • Tuner telewizji satelitarnej
 • Konsole do gier
 • Odtwarzacze MP3
 • Odtwarzacze CD
 • Gramofony i wiele więcej; ponadto amplituner posiada wbudowany tuner FM z systemem RDS!