Chord Sarsen – Kable głośnikowe – Audio Center Poland
Audio Center Poland | Chord Sarsen – Kable głośnikowe
813
single,single-post,postid-813,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive

Chord Sarsen – Kable głośnikowe

Dyskretny kabel o wielkim brzmieniu

Kable głośnikowe zwykle zwracają na siebie uwagę wykończeniem, wielkością, grubością itp. Ale nie nowy kabel Sarsen firmy The Chord Company. W kablu tym zastosowano ciekawe połączenie materiałów, które przy średnicy kabla mniejszej niż 4 mm pozwalają uzyskać wysokiej jakości brzmienie.

Przewodnik to wielożyłowa miedź beztlenowa w formie skrętki, którą – tak jak w innych kablach firmy Chord Company – połączono z izolacją teflonową FEP (odmiana PTFE). Dielektryk ten jest przez Chorda używany bardzo często – szczególnie w kablach, w których zastosowano przewodnik z  posrebrzanej miedzi. FEP ma nieco inną charakterystykę elektryczną, sprawdzającą się lepiej w zastosowaniach, w których mamy przewodniki z czystej miedzi, nie pokryte innym metalem.
Dwie wiązki kabla – biegi dodatni i ujemny – otoczone są zewnętrznym płaszczem PVC, wybranym ze względu na jego znakomite właściwości mechaniczne, w tym tłumienie drgań.

Niech nie zwiedzie was rozmiar tego kabla. Szerokie pasmo przenoszenia, szczególnie w zakresie niskich częstotliwości, to wpływ użytych do produkcji, starannie wybranych, komponentów. Kombinacja przewodników z miedzi beztlenowej i izolacji FEP gwarantuje niezwykłe brzmienie. Sarsen zaskoczy nas detalicznością, dynamiką i przezroczystością nawet jeżeli zastosujemy go w budżetowym systemie kina domowego.

Sarsen to więcej niż dyskretny kabel dedykowany do lajfstajlowych systemów kina domowego i designerskich systemów stereo. Wnikliwe testy odsłuchowe oraz pomiary parametrów mierzalnych pozwoliły wyzwolić magię również w systemach z dużymi i wymagającymi głośnikami.

Jeśli więc będziesz kiedykolwiek potrzebował dyskretnego kabla o brzmieniu znacznie droższych i większych kabli (mamy na myśli średnicę), Sarsen będzie naturalnym wyborem – to kabel, którego nie widać, ale który słychać. I to jak!
Cena detaliczna 1mb – 42 zł