COOD-E TV Odtwarzacz plików – Audio Center Poland
Audio Center Poland | COOD-E TV Odtwarzacz plików
2638
single,single-post,postid-2638,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive

COOD-E TV Odtwarzacz plików

Na rynku właśnie pojawiła się COOD-E TV – nowa sieciowa platforma multimedialna i odtwarzacza plików w jednym.

COOD-E TV powstał dzięki wysiłkom projektantów i programistów firmy IBDL przy ścisłej współpracy z partnerem z Chin. Działa on w oparciu o system KODI oferując wszelkie zalety multimedialnej platformy XBMC, dostępnej do tej pory przede wszystkim dla komputerów PC. COOD-E TV podłączony sieci domowej i do odbiornika TV lub zestawu kina domowego zapewnia wygodny dostęp do zasobów internetowych, a także do wszelkich plików multimedialnych znajdujących się w domowych zbiorach użytkownika. Dzięki instalowanym wtyczkom, które od lat są tworzone i rozwijane przez entuzjastów i programistów XBMC, sprzęt oferuje unikatowe możliwości korzystania z internetowych serwisów streamingowych.

COOD-E-TV-2Urządzenie ma przyjazny, łatwy w obsłudze interfejs użytkownika z wieloma usprawnieniami i uzupełnieniami względem bazowego systemu XBMC. Rozszerzenia te pozwalają na łatwiejszą nawigację, konfigurację oraz intuicyjne instalowanie i korzystanie z dodatków internetowych.

Rozwiązania sprzętowe zastosowane w COOD-E TV zapewniają płynną obsługę graficznego interfejsu użytkownika wyświetlanego na ekranie TV, bezproblemowe odtwarzanie materiałów wideo do rozdzielczości 1080p z dźwiękiem wielokanałowym. COOD-E TV zapewnia także obsługę materiałów wideo kodowanych z użyciem kodeka H265/HVEC. Oferuje on średnio dwukrotnie większą kompresję danych w stosunku do powszechnie stosowanego kodeka H264/AVC. HVEC, który przygotowany został m.in. dla sprawnego kodowania i przesyłania materiałów 4K, znajduje coraz szersze zastosowanie także dla materiałów Full HD. Stosowanie go pozwala na płynny przesył sygnału wysokiej rozdzielczości z internetu nawet przy niskiej przepustowości łącza. Od strony interfejsów komunikacyjnych urządzenie posiada wewnętrzną kartę WiFi (802.11bgn), łącze LAN, USB oraz moduł Bluetooth 4.0.

COOD-E-TV-3

W komplecie z urządzeniem znajduje się pilot działający na podczerwień pozwalający na sprawną nawigację po interfejsie ekranowym. Pod koniec czerwca dostępny będzie także dodatkowy pilot radiowy z pełną klawiaturą QWERTY oraz możliwością kontroli kursora myszki – do obsługi bardziej złożonych aplikacji czy stron internetowych.

COOD-E TV jest marką własną IBDL i dołącza do grupy urządzeń oferowanych przez naszą firmę, początkowo w krajach Unii Europejskich, w dalszej kolejności także poza Europą.

COOD-E-TV-4Dedykowana strona internetowa produktu: www.cood-e.com (w trakcie przygotowania).

Cena ma wynieść ok. 100 euro.