Audio Center Poland | MONITOR AUDIO: GOLD – piątej generacji / ROKSAN: SARA – infoaudio.pl
6370
single,single-post,postid-6370,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive
 
MC40MTk5OTYwMCAxNTYyMTQ5NDk2

Monitor Audio jest chyba najbardziej rozpoznawalny jako producent systemów głośnikowych do kina domowego.
Serie: Bronze i Silver to absolutna klasyka dla fanów filmów, ale oferta na nich się przecież nie kończy…

Seria Gold piątej generacji została pokazana światu w styczniu bieżącego roku, ale oficjalna premiera publiczna miała miejsce właśnie na wystawie High End. Co ciekawe, nie jest to ewolucja polegająca na drobnych zmianach kosmetycznych i poprawkach detali brzmieniowych, a kompletna rewolucja, gdyż kolumny zostały w większości zaprojektowane od podstaw.

Przetworniki zostały w sporej części zaadoptowane z flagowej serii Platinum, wykorzystując podobną technologię tworzenia membran – RDT (Rigid Diaphragm Technology), ale w nowszej, drugiej wersji – bardzo cienka aluminowo-magnezowa powierzchnia membrany (40 mikronów) na rdzeniu z plastra miodu z Nomex’u i wzbogacona o dodatkową warstwa włókna węglowego od tyłu powodują, że powstaje struktura bardzo lekka i jeszcze bardziej sztywna niż ta z Platinum – pracująca dosłownie jak stalowy tłok w silniku, ale przy ułamku jego wagi.

Do tego część elektromagnetyczna została zoptymalizowana pod każdą z obudów osobno. Co znaczy tyle, że w każdej ze skrzynek siedzą nieco inne przetworniki.
W ogóle w Monitor Audio takie pojęcie jak „części typowe” praktycznie nie istnieje. Optymalizacja, optymalizacja i jeszcze raz optymalizacja podzespołów. Zdarza się nawet, że jeśli jest taka potrzeba to modyfikują proces technologiczny, by jakaś seria przetworników była składana w odmienny sposób – to jest dopiero dbałość o szczegóły!

czytaj cały TEKST