Monitor Audio poszerza swoją ofertę głośników montażowych o modele PRO-IC Trimless – Audio Center Poland
Audio Center Poland | Monitor Audio poszerza swoją ofertę głośników montażowych o modele PRO-IC Trimless
4425
single,single-post,postid-4425,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive
 
pro

Świetny dźwięk i nieskazitelne wykonanie przenosi nową serię PRO-IC Trimless na nowy poziom. Wymagania właścicieli domów dotyczące designu i luksusowych, ale też dyskretnych systemów nagłośnienia z dźwiękiem dystrybuowanym po całym domu, wytworzyły zapotrzebowanie na lepszy dźwięk z jeszcze większej liczby małych, dyskretnych głośników, których front idealnie stapia się ze ścianą lub sufitem.

Nową serią firmy Monitor Audio, jednego z najciekawszych producentów wysokiej klasy kolumn głośnikowych, jest PRO-IC Trimless, seria głośników ściennych/sufitowych zaprojektowanych tak, aby wykorzystać ogromne doświadczenie firmy w systemach instalacyjnych. Nowe głośniki są jeszcze ładniejsze, jeszcze bardziej dyskretne i jeszcze lepiej grają, wciąż kosztując przy tym mniej niż głośniki konkurencji. W serii znajdziemy dwa, dwudrożne modele z 6,5” oraz 8”, modele: PRO-65 i PRO-80, a również PRO-80LV, wersję przeznaczoną do połączenia z linią 70/100 V.

PRO-65 i PRO-80

PRO-65 i PRO-80 to perfekcyjne otwarcie oferty. Mimo niewysokiej ceny znajdziemy w nich te same zaawansowane technicznie rozwiązania, co w kosztownych kolumnach hi-fi Monitor Audio. Optymalizowane przetworniki bazują na sprawdzonych membranach MMP II (Metal Matrix Polymer) głośników niskotonowych, połączonych koaksjalnie z 25 mm kopułką, którą można skierować bezpośrednio na miejsce odsłuchu, zachowując w ten sposób maksymalną klarowność dźwięku.

Nowe głośniki PRO-IC łączą się przez złocone, wciskane terminale, oferując łatwość instalacji, i mocowane są za pomocą wygodnego mocowania typu „dogleg”. Maskownice są utrzymywane za pomocą magnesów, dając łatwy dostęp do głośników bez rujnowania ich urody brzydkimi kołkami i otworami.

PRO-80LV

Wraz z PRO-65 i PRO-80 otrzymujemy też model PRO-80LV, który poszerza serię PRO-IC. To głośnik zasilany linią 70/100 V oferujący podobny dźwięk do podstawowego modelu, ale mający lepszą funkcjonalność, przydającą się w komercyjnych systemach nagłośnieniowych.

Odzwierciedla on znany układ kolumn Monitor Audio, z 8” głośnikiem nisko-średniotonowym MMP II i wyjątkową, 25 mm, złoconą kopułką. System ten pozwala na oddanie głosu ludzkiego i muzyki z niezwykłą dokładnością i czystością, zachowując integralność dźwięku.

PRO-80LV wyposażony jest w zintegrowany z nim transformator dopasowujący z wejściem 70/100 V, pozwalający na jednoczesne zasilanie wielu głośników z tej samej linii i z jednego wzmacniacza. Przełącznik 16 Ω pozwala na łączenie go w systemach równoległych, szeregowych lub mieszanych. Przełącznik mocy maksymalnej umożliwia ustalenie maksymalnego poziomu dźwięku (SPL) w takich pomieszczeniach, jak np. restauracje lub poczekalnie.

Projektanci PRO-80LV postarali się o to, aby otrzymał wszystkie wymagane certyfikaty bezpieczeństwa – wyposażony jest on w stalową skrzynkę tylną i bezpieczne punkty mocowania, a system połączenia z wtyczkami gwarantuje szybką i pewną instalację z możliwością dopinania kolejnych głośników w późniejszym terminie.

Połączenie szerokiej gamy możliwości instalacyjnych oraz solidnego wykonania, z którego Monitor Audio jest znana, powoduje, że nowe PRO-80LV będą szczególnie interesującym dodatkiem do serii PRO-IC Trimless.

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE

PRO-65 and PRO-80

• Membrany MMP II optymalizowane do pracy z otwartym tyłem
• Kopułki wysokotonowe 25 mm z miękkiego materiału
• Maskownice typu Trimless z mocowaniem magnetycznym
• Solidne mocowanie typu „dogleg”
• Złocone, wciskane gniazda głośnikowe
• Wygodne wysięgniki montażowe

PRO-80LV

• 8” głośnik nisko-średniotonowy z membraną z polimeru
• 25 mm złocona kopułka wysokotonowa C-CAM (Ceramic-Coated Aluminium/Magnesium)
• Linia 70/100 V, przełącznik 16 Ω
• Odporna na ogień skrzynia tylna ze stali
• Szybki system podłączenia, z wyjściem „daisy-chain”
• Punkty montażowe spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa dla komercyjnych aplikacji nagłośnieniowych
• Niewielka głębokość i montaż maskownic typu Trimless
• CertyfikatyUL1480 i UL2043
• Aplikacja: biura, otwarte przestrzenie publiczne, sklepy, poczekalnie itd.