Monitor Audio prezentuje kolumny ścienne Platinum In-Wall II – Audio Center Poland
Audio Center Poland | Monitor Audio prezentuje kolumny ścienne Platinum In-Wall II
4093
single,single-post,postid-4093,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive
 
ma_PlatinumInWall_IIa

Zaprezentowana niedawno przez Monitor Audio seria Platinum In-Wall II to trójdrożna referencja zaprojektowana specjalnie pod kątem systemów kina domowego typu „custom”.

Przeznaczona do systemów kina domowego typu „custom” Seria Platinum In-Wall II została opracowana na podstawie kolumn Platinum II, klasycznych kolumn high-end.

Trójdrożna, duża kolumna jest w stanie przenieść pasmo od 52 Hz do 100 kHz, co doskonale wpisuje się w wymogi odbiorców, dla których ważna jest realistyczna skala przekazu oraz wysoka dynamika. Kolumny In-Wall, wyposażone w regulowany moduł średnio-wysokotonowy, zoptymalizowane zostały tak, aby jak najlepiej oddać relacje przestrzenne, plany i holografię, zarówno kiedy umieszczone są poziomo, jak i pionowo.

ma_PlatinumInWall_IIb

Przekręcając moduł o 90 stopni, np. przystosowując In-Wall do roli głośnika centralnego, uzyskujemy płynną, nieprzerwaną scenę dźwiękową w całej sferze wokół słuchacza, jak z pełnowymiarowych kolumn, korzystając jednak z zalet dyskretnej instalacji w ścianie.

Czarna, matowa ścianka przednia pozwala na ukrycie kolumn za ekranem, w miejscu czarnych pasów na jego obwodzie. Alternatywnie dostępne są także maskownice o niskim profilu, które można pomalować na dowolny kolor, pasujący do wystroju wnętrza. Niewidoczne mocowanie magnetyczne pozwala na łatwe zdejmowanie maskownic podczas instalacji lub serwisu.

Kolumny In-Wall łatwo będzie wymienić, ponieważ mocowane są za pomocą Trip-Grip, systemu zatrzasków opracowanego przez Monitor Audio. Dodajmy, że na przedniej ściance mamy pokrętła, którymi możemy dopasować brzmienie kolumn do konkretnego pomieszczenia, regulując poziom średnich i wysokich tonów w trzech krokach: +1/0/-1 dB.

ma_PlatinumInWall_IId

Aby obudowa kolumn Platinum II In-Wall była jak najmniej podatna na wibracje, jest wytłumiona i wzmacniania żebrowaniem; wykonana została z trzech elementów: stalowej ścianki tylnej, paneli bocznych z 25 mm płyty MDF oraz ścianki przedniej z firmowego kompozytu o nazwie Anti-Resonance Composite (ARC), mającego świetne tłumienie wewnętrzne i wysoką sztywność.

Dwa głośniki basowe RDT II, o średnicy 6,5” każdy, umieszczono po dwóch stronach dwóch głośników średniotonowych RDT II oraz znakomitych głośników wysokotonowych Micro Pleated Diaphragm (MPD).

Powierzchnia głośnika MPD jest ośmiokrotnie większa niż klasycznego głośnika kopułkowego, co pozwala na lepsze oddanie impulsów przy niskich zniekształceniach. Wraz z niskimi zniekształceniami własnymi, brakiem efektu „łamania membrany” daje to niepodbarwione, precyzyjne, pełne wysokie tony, wiernie oddające oryginalny dźwięk nagrania.

ma_PlatinumInWall_IIc

Fantastycznym partnerem dla głośnika MPD są dwa głośniki średniotonowe RDT II (Rigid Diaphragm Technology generation II) wyposażone są w ultracienką membranę C-CAM z dwóch warstw plecionki włókna węglowego sklejonego z rdzeniem z Nomexu, mającym postać plastra miodu. Głośniki te, zaprojektowane specjalnie dla serii Platinum II, mają bardzo sztywną i lekką membranę, dzięki czemu zredukowano ich zniekształcenia powyżej 300 Hz aż o 8 dB, co jest najniższą wartością w historii firmy Monitor Audio. Wraz z przetwornikiem MPD przenoszą pasmo od 300 Hz do 100 kHz.

Poniżej 300 Hz zaczynają pracować dwa głośniki niskotonowe z membranami o charakterystycznym kształcie. Są one optymalizowane do pracy w obudowie zamkniętej, gwarantując duże wychylenia i ekstremalnie niskie zniekształcenia. Bardzo duży motor napędowy, optymalizowany pod kątem jak najlepszego wytracania temperatury gwarantuje, że chłodna cewka, nawet przy ekstremalnych wychyleniach, zawsze pozostaje w szczelinie cewki magnesu.

Cena detaliczna 17 900 zł/szt