Monitor Audio Shadow – Audio Center Poland
Audio Center Poland | Monitor Audio Shadow
2457
single,single-post,postid-2457,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive

Monitor Audio Shadow

Cienie na ścianie

Nowa seria głośników Monitor Audio Shadow doskonale godzi dyskretny styl oraz
eksplodującą scenę dźwiękową w designerskich systemach kina domowego.

Spotkanie z cieniem

Przez chwilę pomyślmy o naturze cienia: nie ma on fizycznej głębi, ale mamy go na całe życie. Ta magiczna sentencja odzwierciedla charakter nowej serii głośników Monitor Audio o nazwie Shadow (cień) stworzonych tak, aby uzupełniały płaski profil ekranów TV i razem z nim tworzyły dyskretną instalację kina domowego.

Kolumny te zostały zaprojektowane na bazie ponad czterdziestu lat doświadczeń w produkcji „panelowych” głośników – tutaj o głębokości zaledwie 40 mm. System Shadow charakteryzuje się naturalnym i dynamicznym dźwiękiem o szerokiej scenie, lepszym niż można by się spodziewać nawet z dużo większych kolumn. Wraz z ich dyskretnym designem otrzymujemy bardzo trudne do uzyskania połączenie wysokiej klasy dźwięku i dyskretnego wyglądu, na poziomie, którego do tej pory brakowało architektom i projektantom wnętrz. To co słyszymy to owoc wieloletniej pracy nad innowacyjnym, płaskim profilem przetworników, zaprojektowanych przy pomocy nowoczesnych programów komputerowych w połączeniu z najnowszymi materiałami i technologiami.

Cztery modele Shadow zostały zaprojektowane tak, by optymalnie pracować w każdym rodzaju pomieszczenia, w parze – jako dyskretny system stereo – lub w systemie wielokanałowym, tworząc perfekcyjny system kina domowego nie zajmujący zbyt wiele miejsca; system, który idealne odda ścieżki dźwiękowe High Definition z płyt Blu-ray lub innych źródeł HD.

Głośniki te można także postawić na półce lub na stole, mocując do nich specjalnie z

aprojektowany stand. Mały głośnik S25, dwa główne głośniki S50 oraz S60 (dla ekranów o przekątnej 50” i więcej) oraz dedykowany głośnik centralny Shadow Center to gwarancja prawdziwie dyskretnego kina domowego.

Czym jest Cień?

To najcieńsze przetworniki o wysokiej jakości brzmieniu.

Cztery modele Shadow wyposażone są w 100 mm przetworniki niskośredniotonowe i specjalnie przeprojektowaną wersję kopułki wysokotonowej C-CAM. W przetworniku niskośredniotonowym zastosowano technologię RDT, łącząc ultra-cienki, ale sztywny materiał C-CAM z rdzeniem wykonanym z materiału o nazwie Rohacell (stosuje się go w konstrukcji płatów wirnika w helikopterze).

Nowy przetwornik zaprojektowano

w taki sposób, aby w możliwie najlepszy sposób oddać dynamikę ścieżek dźwiękowych filmów oraz muzycznych plików wysokiej rozdzielczości. Ten głośnik o ekstremalnie sztywnej membranie napędzany jest przez niewielkie, acz niezwykle mocne magnesy neodymowe, zapewniające szybki, elastyczny ale zarazem kontrolowany wychył membrany.

Każdy przetwornik jest zespolony z obudową od tylnej strony za pomocą śruby. Od przodu nie jest przykręcany, lecz „pływa” na zawieszeniu z neoprenu, które w fantastyczny sposób odsprzęga mechanicznie głośnik od przedniej ścianki, redukując tym samym zniekształcenia.


Rezultatem tych zabiegów jest wspaniała precyzja i szeroka scena dźwiękowa z przetwornika na tyle małego, by współpracować z obudową o głębokości tylko 40 mm.Specjalnie pod kątem tej konstrukcji zoptymalizowany został głośnik wysokotonowy C-CAM o średnicy 25 mm. Aby zapewnić jego tłumienie akustyczne – szczególnie biorąc pod uwagę tak trudne warunki – ciśnienie z tylnej strony membrany ma ujście wokół magnesu neodymowego, a nie przez jego środek. Kształt magnesu został zoptymalizowany w pomiarach FTA. Szerokie pasmo przenoszenia gwarantuje spójne przejście między głośnikiem wysokotonowym i niskośredniotonowym – mamy zarówno głęboki, mięsisty bas, jak i czyste, dokładne wysokie tony.

Re-definicja basu

Trzy większe modele Shadow wyposażone są w 100 mm membranę bierną ABR („Auxiliary Bass Radiators”). Te płaskie, aluminiowe membrany poprawiają odpowiedź impulsową systemu, co przekłada się na dokładniejsze oddanie definicji instrumentów oraz ich dynamikę; dostarczając subtelny bas przy cichszych scenach.

Obudowa

Niewiarygodnie smukła, matowo-czarna obudowa została wykonana z jednego, precyzyjnie wyciętego bloku aluminium, gwarantując wysoką sztywność i naturalny, niski rezonans obudowy. Każdy głośnik Shadow jest łatwy w instalacji na ścianie – mamy tylko dwa otwory na śruby. Głośniki wyposażono też w ukryte terminale dla kabli głośnikowych oraz mocowane na magnesach maskownice – dzięki temu można je w łatwy sposób ściągnąć.

Seria Shadow

Ultra-kompaktowy S25 zaprojektowany został jako głośnik frontowy lub tylny w niewielkim kinie domowym. Wyposażony jest w 100 mm przetwornik niskośredniotonowy RDT i 25 mm głośnik wysokotonowy C-CAM, umieszczone w obudowie zamkniętej. Wraz z S25 dostajemy podstawę, pozwalającą na umieszczenie głośnika na półce lub stole.

S50 jest większy niż S25 – znakomicie prezentuje się obok ekranów o średnicy do 50”. Wyposażony jest w 100 mm przetwornik niskośredniotonowy RDT, wspomagany przez dwie membrany bierne ABR i 25 mm głośnik wysokotonowy C-CAM.

S60 może się pochwalić podobnym zestawem przetworników, ale umieszczonych w większej obudowie, pasującej do ekranów o przekątnej powyżej 50”. Jego fantastyczna specyfikacja techniczna, wysoka moc i świetna skuteczność, pozwalająca na wytworzenie wysokiego ciśnienia dźwięku nawet z niezbyt mocnym amplitunerem, są gwarantem niesamowitego brzmienia.

Shadow Center zaprojektowany został jako głośnik centralny. Posiada identyczną konfigurację głośników jak S50 i S60 i będzie dla nich idealnym partnerem w dyskretnym systemie kina domowego o najwyższej jakości brzmieniu.

Kluczowe zalety

  • 100 mm przetworniki RDT z membraną o konstrukcji sandwicza, wykonaną z materiałów C-CAM i Rohacell
  • Specjalne zawieszenie membrany – duże wychylenia z bardzo płaskiego profilu
  • Unikalne mocowanie przetworników – przetworniki są mocowane od tyłu za pomocą śrub, a z przodu odsprzęgnięte są materiałem bazującym na neoprenie.
  • 100 mm, indywidualnie zaprojektowane membrany ABR (S50/S60/Center), zapewniające genialny, niski bas, bez szumów słyszalnych z systemów bas-refleks
  • Specjalnie opracowana dla Shadow kopułka wysokotonowa C-CAM z nowatorskim systemem wentylowania jej tylnej strony – niski rezonans własny przekłada się na czystszy dźwięk w punkcie przejścia z głosikiem niskośredniotonowym
  • Aluminiowa obudowa – smukły profil, sztywność i maksymalizacja wewnętrznej objętości kolumny
  • Mała głębokość – zaledwie 40 mm – dopasowanie projektu plastycznego do nowoczesnych, smukłych telewizorów plazmowych i LCD
  • Łatwa instalacja na ścianie
  • Mocowane na magnesach, dyskretne maskownice – brak dodatkowych otworów z przodu głośnika . Wysoka estetyka wykonania
  • Czarne, matowe wykończenie obudowy

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

SHADOW Center  SHADOW 25 SHADOW 50  SHADOW 60
Pasmo przenoszenia 70 Hz-30 kHz 100 Hz-30 kHz 80 Hz – 30 kHz 70 Hz – 30 kHz
Konfiguracja dwudrożna dwudrożna dwudrożna dwudrożna
Przetworniki 2 x 100 mm płaski nisko-średniotonowy
2 x 100 mm niskotonowy ABR
1 x 25 mm wysokotonowy C-CAM
2 x 100 mm płaski nisko-średniotonowy
1 x 25 mm wysokotonowy C-CAM
2 x 100 mm płaski nisko-średniotonowy
2 x 100 mm niskotonowy ABR
1 x 25 mm wysokotonowy C-CAM
2 x 100 mm płaski nisko-średniotonowy
2 x 100 mm niskotonowy ABR
1 x 25 mm wysokotonowy C-CAM
Impedancja 8 Ohm 8 Ohm 8 Ohm 8 Ohm
Maksymalne ciśnienie dźwięku (SPL) 108,6 dBA 102,6 dBA 108,6 dBA 108,6 dBA
Moc 120 W 60 W 120 W 120 W
Rekomendo-wana moc wzmacniacza 40 – 120 W 25 – 60 W 40 – 120 W 40 – 120 W
System obciążenia basu ABR Obudowa zamknięta ABR ABR
Wymiary 815 x 156,6 x 40 mm 300 x 156,6 x 40 mm 686 x 156,6 x 40 mm 815 x 156,6 x 40 mm
Waga 3,72 kg 1,68 kg 3,24 kg 3,72 kg
Kolor obudowy Czarny mat Czarny mat Czarny mat Czarny mat

Źródło: Audio Center Poland http://www.audiocenter.pl