Monitor Audio wprowdza do sprzedaży aktywne subwoofery CW Series – Audio Center Poland
Audio Center Poland | Monitor Audio wprowdza do sprzedaży aktywne subwoofery CW Series
4246
single,single-post,postid-4246,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive
 
ma_sub

Nowa seria Monitor Audio, subwoofery CW Series, została zaprojektowana z myślą o rynku instalacji. Modele CW8 oraz CW10 dostępne będą w lipcu tego roku.

Zgrabne kostki CW8 i CW10 zostały zaprojektowane z myślą o pełnej kontroli nad ich pracą, pod kątem wysokiej jakości dźwięku oraz łatwego wpasowania w dowolne pomieszczenie. Ich brzmienie zostało zoptymalizowane tak, aby pełnię swoich możliwości ukazały zarówno w systemach muzycznych, jak i wielokanałowych, ukryte za meblami.

W sztywnych, trwałych obudowach o wysokości 25,5 cm (CW8) i 30 cm (CW10) z 18 mm ściankach z płyt MDF umieszczono aż trzy (jeden aktywny i dwa pasywne), solidne przetworniki C-CAM: 8” (CW8) i 10” (CW10). Każdy z nich charakteryzuje się dużym skokiem, wysoką mocą i liniową pracą aż po najniższe częstotliwości. Głośniki są kontrolowane przez układ DSP i współpracują z dwoma membranami pasywnymi.

Każdy z systemów ma w swoim sercu specjalny program zapisany w układzie DSP, który kontroluje 400-watowy wzmacniacz pracujący w klasie D, pozwalający utrzymać pracę głośników w granicach najniższych zniekształceń, nawet jeśli poprosimy je o wyjątkowo niski bas. Obydwa subwoofery mogą współpracować z rozbudowanymi systemami instalacyjnymi – albo przez port RS232, albo dedykowaną aplikację na PC „SubConnect”, dostępną przez łącze USB.

Panel kontrolny zawiera stereofoniczne wejście RCA (głównie dla aplikacji stereofonicznych), niezbalansowane RCA lub zbalansowane XLR, gniazda LFE oraz trigger 12 V. RS232 pozwala na integrację subwooferów z zewnętrznymi kontrolerami; dostępna jest lista kodów, umożliwiająca ich zaprogramowanie. Użytkownik ma do dyspozycji cztery przyciski (presety) ze wstępnie zaprogramowanymi trybami pracy, odpowiednimi dla muzyki, filmów, z płaską odpowiedzią częstotliwościową oraz nastawione na mocny atak.

Ustawienia parametrycznych regulatorów dostępne są poprzez aplikację SubConnect (do ściągnięcia ze strony monitoraudio.co.uk), co daje możliwość zaprogramowania własnych presetów. Do każdego z wejść można przypisać inny zestaw parametrów i ustawień, ułatwiając połączenie subwoofera ze źródłami o różnych sygnałach wyjściowych.

Subwoofer może być włączany także przez system wykrywania sygnału na wejściu, a czas jego automatycznego wyłączenia (bez sygnału na wejściu) ustawiany jest poprzez aplikację.