MUSAIC MPL – streamingowy odtwarzacz plików audio – Audio Center Poland
Audio Center Poland | MUSAIC MPL – streamingowy odtwarzacz plików audio
4659
single,single-post,postid-4659,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive
 
musaic

Firma Musaic, znana do tej pory z niezwykle funkcjonalnych, pięknie wyglądających systemów bezprzewodowych all-in-one, przygotowała streamingowy odtwarzacz plików o nazwie MPL.

MPL można podłączyć do dowolnego systemu audio poprzez analogowe wyjścia liniowe (podobnie jak odtwarzacz CD) lub przez wyjścia cyfrowe – koaksjalne RCA i optyczne Toslink. Oznacza to współpracę z tak różnymi produktami, jak system hi-fi, soundbar, TV, kino domowe. MPL jest także całkowicie kompatybilny z głośnikami Musaic MP5 oraz MP10.

Aplikacja Musaic app MPL pozwala odtwarzać muzykę przez słuchawki i tablet, korzystać z zasobów muzycznych na dyskach DLNA/UPnP, a także radia internetowego i serwisów streamingowych Spotify Connect, TIDAL, Napster i innych.

W MPL zastosowano przetwornik D/A ESS Sabre, a procesor Musaica pozwala na odtwarzanie nieskompresowanych plików niemal każdego typu, w tym 24-bitowych plików Studio Master. Urządzenie wyposażono w system sterowania podczerwienią, dzięki któremu MPL może kontrolować – poprzez aplikację Musaic app – wzmacniacz, do którego jest podłączony, np. zmieniać siłę głosu, włączać i wyłączać wzmacniacz, zmieniać źródło i aktywować funkcję „mute”.

MPL Music Player wyposażono w gniazdo 100 Base-T Ethernet oraz dwupasmową łączność Wi-Fi w konfiguracji 2×2 Multi-In Multi-Out. Bez problemu podłączymy go więc do standardowej sieci domowej bez potrzeby stosowania dodatkowych urządzeń.

MPL daje też możliwość unowocześnienia istniejących systemów – wyposażony został w IFTTT Channel, który pozwala użytkownikowi na sterowanie produktami z szeroko pojętego „inteligentnego domu”. Poprzez aplikację Musaic app można kontrolować także oświetlenie, integrując je z muzyką. Romantyczna kolacja, gorąca impreza, intymne we dwoje – każda z tych sytuacji otrzyma odpowiednią oprawę świetlną, dostępną pod jednym przyciskiem w aplikacji Musaic app.

www.musaic.com