Niewidoczne głośniki ścienne: MONITOR AUDIO IV140 – Audio Center Poland
Audio Center Poland | Niewidoczne głośniki ścienne: MONITOR AUDIO IV140
4679
single,single-post,postid-4679,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive
 
monitor_iv140

IV140 ustanawia nowy punkt odniesienia dla dyskretnych instalacji audio

Monitor Audio, brytyjska marka należąca do klasy premium, wprowadziła do sprzedaży IV140, prawdziwie przełomowe kolumny ścienne i sufitowe zaprojektowane tak, aby dostarczyć najlepszy w swojej klasie dźwięk dla dyskretnych instalacji audio. Jak mówi dyrektor techniczny firmy, pan Dean Hartley, architekci, designerzy i zwykli klienci mają coraz większe zaufanie do niewidocznych instalacji tego typu. Od dawna było więc duże zapotrzebowanie na zupełnie niewidoczne głośniki, które mogłyby pracować w domu, w szpitalach i komercyjnych aplikacjach, w których ważne jest, aby głośniki nie zaburzały estetyki wnętrza.Korzystając z czterdziestoletniego doświadczenia w budowie kolumn Monitor Audio zaprojektował więc IV140, które przynoszą audiofilski dźwięk i są przy tym absolutnie dyskretne. Mają one zaledwie 95 mm głębokości i będą pasowały do klasycznych 4” wnęk ściennych, pozostawiając wystarczająco dużo miejsca na okablowanie. Kiedy zostaną zagipsowane, można je malować farbą, pokryć lekką tapetą lub materiałem, co sprawi, że staną się całkowicie niewidoczne.

IV140 to konstrukcje oparte na innowacyjnych przetwornikach – zamiast zwykłych głośników zastosowano w nich tzw. wzbudniki. Wzbudniki to systemy złożone z cewki i magnesu, które wprawiają w drganie elementy, do których są przytwierdzone. IV140 wyposażono w duży wzbudnik, pełniący rolę głośnika niskotonowego, dający mocny, niski bas o dużej mocy, któremu towarzyszą dwa wzbudniki wysokotonowe, przytwierdzone do płaskiej płyty z miękkiego polimeru, która dzięki temu drga, wywołując fale dźwiękowe.

Ta dwudrożna konstrukcja wyposażona jest również w zintegrowaną zwrotnicę, podobnie jak to ma miejsce w konwencjonalnym głośniku hi-fi. Otrzymany w ten sposób dźwięk jest krystalicznie czysty i gładki w całym paśmie przenoszenia.

Jakość dźwięku została jeszcze bardziej poprawiona poprzez użycie hybrydowej obudowy, opracowania Monitor Audio, która izoluje przetworniki, gwarantując kontrolowany dźwięk, niezależnie od miejsca, w którym się znajdzie. Ta sztywna obudowa redukuje dźwięk odbity od tylnej strony głośnika, minimalizując jego przenikanie do sąsiednich pomieszczeń, ale może też zostać otwarta, poprawiając przenoszenie niskich dźwięków.

Konstrukcja przenosi niskie tony do 75 Hz, co ma swoje zalety, szczególnie kiedy IV140 użyte zostaną w instalacjach kina domowego, w których jest dodatkowy subwoofer. Dla systemów, w których wymagana jest większa ilość basu można zdjąć tylną ściankę kolumn, tworząc w ten sposób głośniki otwarte.

IV140 są chronione przed przeciążeniem w automatycznych bezpiecznikach (PTC). Pozwalają one na obniżenie siły głosu na pewien czas, potrzebny na to, aby wzbudniki zostały schłodzone.

Cechy szczególne:

  •  system dwudrożny ze zwrotnicą,
  •  konstrukcja przygotowana do zaszpachlowania, „znikająca” ze ściany,
  •  wzbudnik niskotonowy z wysokiej klasy ceramicznym magnesem i 40 mm cewką,
  •  dwa wzbudniki wysokotonowe z neodymowymi magnesami i cewkami o średnicy 30 mm,
  •  sztywna obudowa z płyty MDF,
  •  zintegrowany z kolumną, hybrydowa obudowa z systemem wytłumiającym; pozwala ona na wykonanie instalacji zamkniętej lub otwartej,
  •  wysokiej klasy zwrotnica, w której zastosowano metalizowane oporniki i niskostratne cewki rdzeniowe,
  •  ochrona przed przesterowaniem za pomocą automatycznych zabezpieczeń (PTC),
  •  idealne do systemów kina domowego, nagłośnienia przestrzeni komercyjnych, sklepów itp., gdzie estetyka odgrywa dużą rolę.

Dane techniczne:

Pasmo przenoszenia (-6 dB):
• 75 Hz – 18 kHz (obudowa zamknięta)
• 55 Hz-18 kHz (obudowa otwarta)
Skuteczność (1 W/1 m): 82 dB
Impedancja nominalna: 8 Ω
S.P.L (1 m): 102,8 dBA
Moc maksymalna (sinus/peak): 50 W/100 W
Wymagana moc wzmacniacza:
20-50 W (pełny zakres)
20-100 W (filtr 80 Hz)
Wymiary (H x W): 401 x 642 mm
Głębokość: 95,5 mm
Wymiary otworów (H x W): 351 x 611 mm
Głębokość montażowa: 83,5 mm
Wykończenie: czarne, białe membrany