Audio Center Poland | Pierwsza prezentacja kabla głośnikowego Wireworld Helicon 16
4221
single,single-post,postid-4221,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive
 
HCS_Helicon16_OCC

16-żyłowy kabel głośnikowy do zastosowań jako wewnętrzne okablowanie, oraz w aplikacjach DIY

Miami, Floryda — firma Wireworld Cable Technology, jeden z najbardziej uznanych producentów wysokiej klasy kabli do zastosowań audio i video z przyjemnością ogłasza wprowadzenie do oferty Helicon 16, nowej serii kabli głośnikowych przeznaczonych do stosowania jako wewnętrzne okablowanie kolumn oraz do zastosowań DIY.

Te bardzo giętkie kable wykorzystują dwa płaskie, splecione ze sobą przewodniki. Taka struktura kabla stabilizuje przewodniki eliminując w ten sposób konieczność stosowania zewnętrznej koszulki. Rozwiązanie to oferuje także unikalne zalety brzmieniowe, z których znana jest opatentowana geometria przewodnika firmy Wireworld, DNA Helix.
“Po wielu latach pracy osiągnęliśmy w końcu sukces tworząc 16-to żyłowy kabel, który brzmi niemal jak połączenie bezpośrednie — nasza naukowa referencja dla połączeń kablowych,” powiedział prezes i założyciel Wireworld’a, David Salz. “Jestem pewny, że konstruktorzy docenią przewagę Helicon 16 nad kablami, których używali do tej pory.”
Dwa izolowane przewody Helicon 16 zawierają szesnaście równoległych żył miedzi, ułożonych w 8 par. Istotną rolę spełniają przerwy pomiędzy nimi, ponieważ ich rozmiar ma wpływ na mierzalne właściwości przewodzące, co przekłada się na wymierne korzyści brzmieniowe. Podłączenie kabla Helicon 16 do terminali głośnikowych zarówno od wewnętrznej jak i od zewnętrznej strony jest bardzo proste.
Ten innowacyjny kabel będzie dostępnych w dwóch wersjach: z przewodnikiem z miedzi OFC lub miedzi Ohno Continuous Cast 7N.

Dostępność: lato 2016
Cena:
HES – Helicon OFC Speaker Cable 36,00 zł za metr
HCS – Helicon OCC Speaker Cable 140,00 zł za metr

OCC (Ohno Continuous Casting)
Ohno Continuous Casting (OCC) to rodzaj procesu produkcji kabli. Jest on stosowany przede wszystkim do produkcji kabli miedzianych. W procesie OCC drut jest z niedużą prędkością wyciągany z roztopionego metalu. W procesie OCC uzyskuje się miedź, w której pojedyncze kryształy mają długość powyżej 100 metrów. Miedź produkowana w procesie OCC ma też wysoką czystość.
Proces został opracowany przez profesora Ohno z Chiba Institute of Technology w Japonii i opatentowany w 1986 roku. Produkcję kabli metodą OCC prowadziło tylko kilka firm na świecie. W procesie OCC drut wyciągany jest wolniej niż w procesach konwencjonalnych co podwyższa koszt produkcji. Miedź produkowana w procesie OCC jest nieraz wykorzystywana w droższych kablach do połączeń audio i jest uważana za najlepszy jakościowo typ miedzi.

O firmie Wireworld
Firma Wireworld Cable Technology, założona przez projektanta przemysłowego, Davida Salza w 1992 roku, to jeden z czołowych producentów najnowocześniejszych kabli cyfrowych i analogowych przeznaczonych do domowych systemów audio oraz kina domowego. W ofercie znajdziecie Państwo szeroki wybór od kabli HDMI i USB do najwyższej klasy interkonektów i kabli głośnikowych. Wireworld zapracował na swoją reputację oferując doskonałe kable bazujące zarówno na innowacyjnych, opatentowanych rozwiązaniach, najwyższej jakości materiałach i wykonaniu, jak i na obiektywnych testach wykonywanych na etapie powstawania każdego kabla. Więcej informacji o produktach Wireworlda znajdziecie Państwo na stronie www.wireworldcable.com.