THE CHORD COMPANY Signature ARAY Kabel sieciowy – Audio Center Poland
Audio Center Poland | THE CHORD COMPANY Signature ARAY Kabel sieciowy
2458
single,single-post,postid-2458,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive

THE CHORD COMPANY Signature ARAY Kabel sieciowy

Signature ARAY to najnowszy kabel sieciowy brytyjskiej firmy The Chord Company. Na jego budowę wpłynęły najnowsze badania, dzięki którym można było poprawić działanie dotychczasowego flagowca firmy – Sarum Super ARAY. To nie tylko całkowicie nowa konstrukcja kabla, ale zupełnie przeprojektowane wtyki. Przeznaczone na rynek brytyjski wtyki zostały wykonane specjalnie dla Chorda. Do ich budowy wykorzystano grubo srebrzone styki i specjalną obudowę, która umożliwiła mechaniczne tłumienie drgań.

chord-sig-mains-004-rgb

Kable sieciowe są trudnym materiałem badań, a ich poszczególne elementy składowe jeszcze trudniejszym. Ale faktem jest, że każdy element składowy kabla ma jakiś wpływ na jego działanie, a w efekcie na działanie podłączonego do niego systemu audio.

W roku 2005 firma zaprezentowała swój pierwszy kabel sieciowy, Power Chord. Już wtedy jej inżynierowie doszli do wniosku, że równie ważne jak budowa kabla jest również sposób wykonania wtyczek. Sposób, w jaki poprowadzone zostały wewnątrz niej przewody, typ i kierunek wpięcia bezpiecznika, a także – jak mówią ludzie Chorda: „najdziwniejsze z dziwnych” – siła, z jaką dociska się śruby łączące pokrywę wtyku z głównym body, wszystko to wpływało na jakość dźwięku.

Cała ta wiedza znalazła zastosowanie przy nowym projekcie – bezpiecznik został wybrany na podstawie testów odsłuchowych, podobnie jak silikonowe dystanse i złocone, rodowane oraz srebrzone prototypy. Równie dużo wysiłku włożone zostało w przygotowanie wtyku IEC. Mamy w nim srebrzone styki, wykonane z materiału o większej średnicy.

Kable sieciowe są podobne do interkonektów w tym sensie, że warto zwrócić uwagę na każdy element ich projektu i budowy, a także inne aspekty, które same w sobie wnoszą małe zmiany, ale w sumie dają dużą poprawę, przez co produkt jest naprawdę wyjątkowy.

Połączenie nowych wtyków i przewodu w konfiguracji ARAY oznaczają, że kabel Signature ARAY jest czymś więcej niż tylko upgradem w stosunku do kabla sieciowego Sarum. Dostajemy z nim dźwięk, o jakim się marzy – bez szumu, o którym sobie nawet nie zdawaliśmy sprawy, z pokładami detali, których istnienia nawet nie podejrzewaliśmy.