Audio Center Poland | WIREWORLD SERIA 7 KABLE NA 20. ROCZNICĘ ISTNIENIA FIRMY
961
single,single-post,postid-961,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive

WIREWORLD SERIA 7 KABLE NA 20. ROCZNICĘ ISTNIENIA FIRMY

Na targach CES 2013 w Las Vegas, firma Wireworld zaprezentowała najnowszą generację kabli. Seria 7 to wiele nowych rozwiązań i ulepszeń takich jak: nowy materiał kompozytowy Composilex 2 oraz nowe, samoblokujące się wtyki HD-Grip. Wprowadzenie do sprzedaży nowych kabli sygnalizuje także 20. rocznicę istnienia firmy Wireworld.

Wszystkie kable nowej serii wyposażono w udoskonaloną technologię izolacji zwaną Composilex 2, minimalizującą szum tryboelektryczny wytwarzany przez konwencjonalne materiały izolacyjne. „Wielu ludzi na szczęście rozumie, że rodzaj zastosowanej izolacji w znaczący sposób wpływa na brzmienie kabla” – mówi prezes Wireworlda David Saltz. „To, co zrobiliśmy w dziedzinie technologii dielektryków naszych kabli polega na stworzeniu unikalnych kompozytów polimerowych, zaprojektowanych specjalnie pod kątem zoptymalizowania jakości dźwięku. Uzyskujemy to przez redukcję interferencji i polepszenie brzmienia we wszystkich kablach – począwszy od HDMI poprzez interkonekty, na kablach sieciowych skończywszy.”


Wtyki HD-Grip rozwiązały problem wypadania wtyczek HDMI z gniazd. Samoblokujące się wtyki  są tak samo łatwe w użyciu jak standardowe. Dodatkowo HD-Grip są pokryte warstwą srebra i złota, co znacząco poprawia styk i czystości przesyłanego sygnału audio i wideo. Wszystkie sześć modeli HDMI serii 7 zostało wyposażonych we wtyki HD-Grip i izolację Composilex 2.

W Serii 7 firma proponuje także linię profesjonalnych kabli, w tym pierwszy na świecie wtyk ¼ cala z posrebrzanymi miedzianymi elementami stykowymi. Nowe, zaprojektowane przy użyciu zaawansowanych technologii pomiarowych, kable zapewniają znacznie lepszą jakości fali dla obydwu aplikacji: w systemach analogowych i cyfrowych (110 Ω, AES/EBU). 5 rodzajów kabli mikrofonowych i do instrumentów daje muzykom i inżynierom dźwięku szeroki wybór i otwiera drogę do poprawienia jakości brzmienia ich nagrań.

O firmie Wireworld

Wireworld Cable Technology to firma założona przez Davida Saltza w 1992 roku. Jest liderem produkcji wysokiej jakości kabli – od analogowych do cyfrowych – zarówno dla dźwięku, jak i obrazu. Firma wypracowała sobie nienaganną reputację poprzez produkcję kabli poprzedzonych wielogodzinnymi, skrupulatnymi testami, innowacyjnymi pomysłami oraz najwyższej klasy materiałami do produkcji kabli.