Audio Center Poland | WIREWORLD Series 8: Starlight i Chroma Kable cyfrowe USB
6031
single,single-post,postid-6031,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive
 
ww

Firma Wireworld poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży kabli cyfrowych USB z serii 8, modeli Starlight oraz Chroma. Znajdziemy w tych płaskich kablach wyjątkowe techniki opracowane przez Wireworlda, takie jak: geometrie przewodników Uni-Path, dielektryk Composilex 3 oraz redukujące szumy kable zasilające poprawiające jakość dźwięku i obrazu. Ostateczna budowa została wybrana po testach odsłuchowych, przez porównanie prototypów kabli do połączenia bezpośredniego między komponentami.

Geometria przewodników Uni-Path wykorzystuje gęsty, wielowarstwowy ekran na każdej parze przewodników. Gwarantuje to ekstremalną odporność na zewnętrzne szumy i interferencje. Konstrukcja tego typu minimalizuje również straty sygnału i przesłuch pomiędzy poszczególnymi wiązkami, co poprawia precyzję przesyłu sygnału cyfrowego. Kable z serii Chroma 8 mają żółty płaszcz zewnętrzny, a ich przewodniki sygnałowe zostały wykonane z miedzi beztlenowej. Również przewodniki kabli Starlight 8 wykonane są z miedzi OFC, ale w wersji srebrzonej, poprawiającej przesył sygnału.

Kolejnym problemem wpływającym niekorzystanie na sygnał jest szum tryboelektryczny generowany przez ładunki elektrostatyczne i ich rozładowywanie w memencie, kiedy dielektryk styka się z przewodnikiem. Szum jest generowany przez ruchy kabla, wibracje i energię sygnału. Testy odsłuchowe prowadzone przez Wireworlda wykazały, że szum tryboelektryczny jest głównym źródłem podkolorowań i efektu maskowania słabych sygnałów.

Odkrycie to wyjaśnia również, dlaczego różne materiały izolacyjne stosowane w kablach wpływają na ich dźwięk, nawet jeśli ich stratność dielektryczna jest minimalna. Aby zmniejszyć jego wpływ Wireworld opracował materiał dielektryczny o nazwie Composilex. Teraz, w trzeciej generacji, izolacja Composilex 3 minimalizuje szum tryboelektryczny, dzięki czemu ujawnia się struktura harmoniczna i głębia oryginalnego dźwięku.

Jakość dźwięku zależy także od poziomu szumów, które przesyłane są do przetworników cyfrowo-analogowych przez linię zasilającą 5 V. Aby im przeciwdziałać w Starlight 8 i Chroma 8 zastosowano szczególne, minimalizujące szumy przewodniki sekcji zasilającej z podwójnym ekranowaniem, które izoluje je od przewodników sygnałowych. Kable te z łatwością przekraczają oficjalną specyfikację USB 3.1 i dostępne są w długościach 0,6 m, 1 m, 2 m i 3 m.