Arcam A19 + irDAC Test w magazynie „Hi-Fi+” – Audio Center Poland
Audio Center Poland | Arcam A19 + irDAC Test w magazynie „Hi-Fi+”
2018
single,single-post,postid-2018,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive

Arcam A19 + irDAC Test w magazynie „Hi-Fi+”

arcam-fmj-a19-black-300x151

Wzmacniacz A19 nie jest nowością, jest już na rynku jakiś czas, jednak wciąż zadziwia specjalistów swoim brzmieniem. Niewątpliwą zasługę ma w tym przetwornik cyfrowo-analogowy irDAC, jedna z gwiazd kolekcji tego angielskiego producenta. takie właśnie połączenie przedstawił niedawno prestiżowy, brytyjski magazyn specjalistyczny „Hi-Fi+”. Roy Gregory pisze: „Jego dźwięk jest duży, mięsisty i niesamowicie obecny. Kiedy otworzymy obudowę, nie będziemy więc zdziwieni tym, że większość dostępnego budżetu przeznaczono na zasilacz. To, co jednak szokuje to zastosowanie we wzmacniaczu układów scalonych na wyjściu. Tak, to prawda, mowa o pojedynczym, dużym układzie scalonym, używanym zazwyczaj we wzmacniaczach z niższych przedziałów jakościowych.

arcam-fmj-a19-black

Co? We wzmacniaczu z pretensjami audiofilskimi? A jaha! Tak naprawdę, to podobne rozwiązanie znajdziemy we wzmacniaczu 47Labs, ultra-rzadkim, ezoterycznym, maleńkim, ale niezwykle wysoko ceniony Gaincard. Rozwiązanie to oferuje wiele zalet, jak stabilność temperaturową i mechaniczną. […] W tym przypadku otrzymujemy przystępny cenowo wzmacniacz z robiącym wrażenie, gęstym, „obecnym” dźwiękiem, o fantastycznej rytmiczności i timingu, będący lata świetlne od pozbawionych duszy wzmacniaczy pracujących w klasie D. Zakodujcie to sobie: A19 jest wzmacniaczem z budżetowego przedziału, wpisującym się w fantastyczną tradycję wspaniałych, budżetowych wzmacniaczy z UK.”

„Hi-Fi+”, October 2014