Audio Center Poland | Arcam AVR750 Amplituner AV Test na forum avforums.com
2575
single,single-post,postid-2575,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive

Arcam AVR750 Amplituner AV Test na forum avforums.com

Fora audiofilskie różnią się od siebie pod względem wartości zamieszczanych na nich opinii, kultury uczestników, jak i zainteresowaniem, jakie wzbudzają w ludziach, którzy nie są fanatykami. Jednym z ciekawszych forów anglojęzycznych jest avforums.com, na którym właśnie opublikowano test amplitunera AVR750 Arcama, który otrzymał w nim niezwykle wysoką ocenę 9/10, w której wzięto pod uwagę zarówno jego zachowanie się w roli amplitunera wielokanałowego, jak i wzmacniacza stereofonicznego:

Czy powinienem go kupić?

To zależy od tego, czego szukasz – jeśli wysoko na twojej liście jest jakość budowy i masz wystarczający budżet, powinieneś wówczas zainteresować się AVR750 na poważnie. Dźwięk amplitunera, czy to z materiałem 7.1, czy też 5.1, z filmami był po prostu genialny, co w dużej mierze należy przypisać końcówkom pracującym w klasie G. Jeśliby tego było mało, to powiedzmy jeszcze, że AVR750 był jednym z najlepszych amplitunerów, jakie kiedykolwiek słyszeliśmy, kiedy przyszło do odtwarzania materiału stereofonicznego, co powodowało, że idealnie łączył te dwa światy.

arcam-avr750-hires-5

Nie oczekujmy świecidełek, wydumanych interfejsów i niepotrzebnych gadżetów, ponieważ ich nie dostaniemy. AVR750 to czysty minimalizm, prostota i dźwięk. Choć jednocześnie trzeba też powiedzieć, że to niezwykle dobrze pomyślane urządzenie o fantastycznej budowie. Na tylnej ściance znajdziemy wiele połączeń, ale główna uwaga kierowana jest na gniazda HDMI, które obsługują ARC, 3D i 4K, we współpracy z układem obrabiającym obraz do 4K. Pilot zdalnego sterowania dobrze nam posłuży, chociaż jedyna dostępna aplikacja sterująca jest na iPada. Jeśli nie potrzebujemy dekodować wszystkich istniejących formatów, Arcam AVR750, mimo że dość drogi, zrobi na nas ogromne wrażenie.

Cały test pod LINKIEM