Arcam AVR850 na portalu “Secrets of Home Theater and High Fidelity” – Audio Center Poland
Audio Center Poland | Arcam AVR850 na portalu “Secrets of Home Theater and High Fidelity”
4430
single,single-post,postid-4430,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive
 
avr850

Amerykański portal „Secrets of Home Theater and High Fidelity” opublikował test topowego amplitunera firmy Arcam, modelu AVR850. I już na wstępie czytamy: „Arcam AVR850 jest jednym z najlepiej brzmiących amplitunerów, jaki kiedykolwiek gościł w moim systemie.” Nie powinno więc dziwić, że reszta testu jest równie entuzjastyczna:

„Amplituner jest kompatybilny z najnowszymi formatami wideo i ma na pokładzie najlepszy system korekcji akustyki pomieszczenia, jaki jest dostępny. Wzmacniacze mają wystarczającą moc, aby napędzić dowolny system. Pomiary, które przeprowadziłem pokazują, że podawane przez producenta dane techniczne są bardzo ostrożne – zniekształcenia są nieprawdopodobnie niskie, jak na amplituner surround. Dodajcie do tego znakomity dźwięk ze źródłami wielokanałowymi, jak i z muzyką stereo!”

„Niektórzy mogą pomyśleć, że cena AVR850 jest trochę zbyt wysoka i można to będzie zrozumieć. Jest wiele znacznie tańszych amplitunerów, które – na papierze – mogą się wydawać lepszym wyborem. Ale mogę was zapewnić, bazując na moim doświadczeniu z AVR850, że jest wiele rzeczy, które z tym urządzeniem dostajemy, a z amplitunerami konkurencji nie. Przypomina mi to stare powiedzenie: „Nie dostaniesz nic, za co nie zapłacisz”, z tym, że nie jest ono całkiem dokładne. Dokładniejsze brzmi: „Możesz za to zapłacić, a tego nie dostać”. […] Kupując Arcama AVR850 dostajesz najlepszych projektantów układów audio, najlepsze podzespoły i najlepszą jakość wykonania dostępne w amplitunerze z mainstreamu. Zrób sobie przysługę i posłuchaj AVR850 zanim zainwestujesz w nowy amplituner.”

Cały test pod LINKIEM