Audio Center Poland | Arcam FMJ A39 Test w magazynie „Audio”
2625
single,single-post,postid-2625,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive

Arcam FMJ A39 Test w magazynie „Audio”

Najnowsza generacja wzmacniaczy Arcama to zupełnie inne konstrukcje niż większość tego, z czym spotkamy się na rynku. Wyposażono je w końcówki mocy pracujące w klasie G. To technika znana od lat, kiedyś już stosowana, która dopiero teraz mgła zostać właściwie zaaplikowana. To odmiana klasy AB, analogowej, która ma sprawność niewiele niższą niż wzmacniacze w klasie D (z którymi nie ma nic wspólnego).

a39Przedstawicielem tego nowego podejścia jest model FMJ A39, którego test zamieścił właśnie magazyn „Audio”, który docenił to, jak dobrze przekazuje muzykę:

„W tej kategorii cenowej i gabarytowej A39 wyróżnia się dźwiękiem poważnym, masywnym, a przy tym dynamicznym. podobnie grają znacznie mocniejsze końcówki mocy. Swoboda i skala dźwięku są momentami przejmujące, pozwalają nadać muzyce specjalną naturalność, chociaż czasami może się wydawać, jakby A39 obniżał tonację – to oczywiście bardzo umowne skojarzenie, chodzi tylko (i aż) o szczególne dowartościowanie niskich rejestrów.”

„Bardzo ładnie, „organicznie” wymodelowany jest też środek pasma, pokazujący dobre zróżnicowanie gównie w tym, co wiąże się z sama muzyką.”

„Wszystko, co ważne, pojawia się na wyciągnięcie ręki, jednak nie atakuje nas bezpardonowo i nie wysila się na wyciąganie elementów, których byśmy już nie znali.”

„Audio”, 5/2015