Arcam FMJ UDP411 Odtwarzacz multiformatowy – pierwsze wrażenia „Hi-Fi Longue” – Audio Center Poland
Audio Center Poland | Arcam FMJ UDP411 Odtwarzacz multiformatowy – pierwsze wrażenia „Hi-Fi Longue”
1918
single,single-post,postid-1918,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive

Arcam FMJ UDP411 Odtwarzacz multiformatowy – pierwsze wrażenia „Hi-Fi Longue”

Cześć wszystkim!

Wczoraj miałem szczęście posłuchać nowego uniwersalnego odtwarzacza Arcama FMJ UDP411. Żeby mu się przyjrzeć miałem tylko jakąś godzinę, po czym mój przyjaciel z Arcama musiał go spakować i wziąć ze sobą. Długiej zabawy więc nie było, ale i tak miałem możliwość porównać go bezpośrednio z OPPO 105 w trybie stereofonicznym – jakość dźwięku jest dla mnie głównym punktem programu, w którym Arcam ma się przeciwstawić OPPO i spowodować sprzedaż.
Najpierw podłączyłem Arcama zarówno przez wyjścia RCA, jak i XLR do Brystona SP3 – niestety Arcam AV950 nie był w tym momencie podłączony. Przełączałem pomiędzy tymi dwoma wyjściami i choć obydwa brzmiały znakomicie, wyjście XLR było dla mnie ciutkę lepsze, oferując większą scenę dźwiękową, lepszy „drive” i lepszą dynamikę. Użyłem go także jako streamera – zobaczył mój NAS i grał z niego pliki bez żadnych problemów. W porównaniu ze streamerem Naima aplikacja sterująca do Arcama wymaga jeszcze trochę pracy. Dobrą wiadomością jest to, że Arcam ma teraz swojego własnego człowieka od kodowania, którego głównym zadaniem jest poprawa aplikacji – ta może więc szybko być lepsza.

show_image_in_imgtag.php

Jeśli miałbym jakoś podsumować dźwięk, powiedziałbym że wreszcie wspaniały OPPO 105 ma konkurencję na serio, choć żaden z odtwarzaczy nie był wyraźnie lepszy czy gorszy. Obydwa brzmiały idealnie, ale oferowały dwie różne prezentacje. Kocham prezentację OPPO, która jest dla mnie czysta, detaliczna, wciągająca – mógłbym to ciągnąć. Ale i prezentacja Arcama od zawsze była dla mnie niezwykle pociągająca, kocham jego trochę wycofaną, gładką prezentację – to była, moim zdaniem, główna różnica. UDP411 dostarczał wszystkie detale, co OPPO, ale były one mocniej dociążone, bardziej naturalne, co było szczególnie widoczne w przypadku wokali – po prostu było to dla mnie bardziej organiczne.

Sądzę, że OPPO może mieć lepszy stosunek jakości do ceny, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę procesor Darbee i wyjścia analogowe M/C. Ale biorąc pod uwagę sam dźwięk fajnie wiedzieć, że mamy wreszcie dwóch zawodników o tak różnym dźwięku. Spokojnie mógłbym mieć UDP411 u siebie, szczególnie jeśli myślałbym o zestawieniu kompletnego systemu – system Arcama byłby bardzo satysfakcjonujący. Ciekawe byłoby również wypróbowanie go przez HDMI, podłączonego prosto do AV950 i przez wyjście cyfrowe do D33.
Wygląda na to, że minie jeszcze parę miesięcy zanim UDP411 będzie oficjalnie dostępny. Wczorajszy odsłuch dał jednak przedsmak tego, co mnie czeka. Już chciałbym posłuchać go na poważnie – już to, co słyszałem było bardzo obiecujące. Będziemy mieli odtwarzacz do testu, jak tylko to będzie możliwe.

Paul

Oryginalny tekst pod linkiem: LINK