Audio Center Poland | ARCAM irDACII Test w portalu Audio Appraisal
4287
single,single-post,postid-4287,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive
 
arcam_irdacii1

Założony w 1976 roku przez dwóch studentów Uniwersytetu w Cambridge Arcam, jest dzisiaj jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek audio. Ich pierwszy wzmacniacz, A and R A60, jest dzisiaj postrzegany jako klasyczny produkt, przede wszystkim dzięki interesującemu wyglądowi i high-endowemu dźwiękowi. Arcam był też pierwszą firmą na świecie, która wprowadziła do sprzedaży, w 1987 roku, zewnętrzny przetwornik cyfrowo-analogowy, mający poprawić dźwięk odtwarzaczy CD.

irDAC-II jest najnowszą propozycją Arcama, z aluminiową obudową, dwoma optycznymi wejściami cyfrowymi, asynchronicznym wejściem USB i łączem aptX Bluetooth o małym opóźnieniu. W jego sercu znajdziemy 32-bitowy przetwornik ESS Sabre ES9016K2M. Urządzenie przyjmuje sygnał PCM do 24 bitów i 384 kHz oraz DSD128.

Jego test, zamieszczony niedawno w portalu Audio Appraisal kończy się podsumowaniem:

„Regulowane wyjście Arcama powoduje, że to idealny hub dla systemu cyfrowego, w którym potrzebujemy dodatkowo tylko końcówki mocy i źródła sygnału i będziemy mogli zbudować w pełni wyposażony system hi-fi, przez który odtworzymy najnowsze formaty plików audio. Jego stałe wyjście pozwala wykorzystać go również w klasycznym systemie analogowym. Łącze Bluetooth oznacza, że każdy może bezprzewodowo streamować swoją muzykę do systemu audio, a wzmacniacz słuchawkowy, że to idealne rozwiązanie dla komputerowców. Kolejny raz Arcam zrobił na nas wrażenie, proponując produkt o fantastycznym stosunku jakości do ceny, oferujący topowy dźwięk. Gorąca rekomendacja.”

Cały test pod LINKIEM