Arcam na CES 2014 – co prasa na to? – Audio Center Poland
Audio Center Poland | Arcam na CES 2014 – co prasa na to?
1636
single,single-post,postid-1636,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive

Arcam na CES 2014 – co prasa na to?

Tegoroczna wystawa w Las Vegas była ogromnym sukcesem. Ilość odwiedzających oraz wystawiających się firm była znacząco wyższa niż w poprzednim roku, co dobrze wróży na przyszłość. W tym roku większość firm pokazała swoje najnowsze produkty, na które często czekaliśmy od dłuższego czasu. Tak było z urządzeniami marki Arcam. Pojawienie się nowych  urządzeń tego brytyjskiego specjalisty zostało przyjęte z uznaniem przez niemal całą prasę specjalistyczna. Poniżej krótki wybór najciekawszych opinii.

„AV Hub” (Australia)

„Każdy szczęśliwiec, któremu udało się wejść do pokoju Arcama w Venetian Tower Exhibit Suites mógł odkryć coś naprawdę interesującego: przedprodukcyjny egzemplarz Acama FMJ A49, o którym firma mówi „mega” wzmacniacz zintegrowany, który będzie produkowany przez Arcama samodzielnie we własnej fabryce w Rochester, USA. Specyfikowany na 200 wat na kanał, swoja premierę będzie miał w lutym, a pełna produkcja ma mieć miejsce w czasie, kiedy będzie wystawa Bristol Show. Wzmacniacz ma budowę zbalansowaną od wejścia do wyjścia i wyposażony jest w wysokiej klasy wejście gramofonowe dla wkładek MM/MC oraz zasilacz dla zewnętrznych urządzeń Arcama z rSeries.”

Cały tekst pod LINKIEM.

„Cult of Mac” (USA)

„Arcam zapowiada nowe, mieszczące się na dłoni odbiorniki Bluetooth wysokiej rozdzielczości.
Arcam, mająca swoją siedzibę w UK high-endowa firma, ma w swojej ofercie maleństwo, mające skusić audiofilów. Nazywa się ono miniBlink i jest „odbiornikiem Bluetooth „hi-def” z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym. Co? Pełen spokój – chodzi po prostu o przesłanie sygnału audio do systemu stereo przez łącze Bluetooth tak, żeby nie brzmiało to tragicznie.
miniBlink, pomniejszona wersja rBlink, pozwala na przesłanie muzyki przy użyciu klasycznego kodeka AAC lub wyższej jakości kodeka apt-X (już teraz używanego w kolumnach Bluetooth wyższej klasy). Maleństwo ma wbudowany bardzo dobry przetwornik D/A, który ten dźwięk jeszcze bardziej poprawia.
Oczywiście możemy skorzystać z przewodowego lub bezprzewodowego AirPlay, jeśli chcemy uzyskać jak najlepszy dźwięk, ale Bluetooth jest bardzo poręczny, można na nim polegać i nie trzeba nic instalować. I przy swojej cenie miniBlink nie wypali ci dziury w kieszeni.”

Cały tekst pod LINKIEM.

Swoje trzy grosze dorzucił też magazyn „Stereophile” (USA) publikując test wzmacniacza FMJ A19, w którym stwierdza:

„Jeśli szukasz chcesz wydać do 1500 na dobry wzmacniacz zintegrowany, Arcam FMJ A19 powinien się znaleźć na samej górze twojej listy zakupów.”

Cały test od LINKIEM.

Na You Tube można zaś obejrzeć ciekawą prezentację Arcama rPAC