Audio Center Poland | ARCAM SOLO BAR Soundbar Test w „MailOnLine”
2163
single,single-post,postid-2163,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive

ARCAM SOLO BAR Soundbar Test w „MailOnLine”

Soundbary od paru lat przeżywają rozkwit. Powodem jest niechęć użytkowników do rozstawiania w pomieszczeniu wielu kolumn i potrzeba ich ukrycia. Wyspecjalizowane firmy, takie jak Arcam, oferują więc idealne rozwiązania, bazując na swoim doświadczeniu przy projektowaniu i budowie klasycznych, audiofilskich produktów. Test soundbaru Solo zamieścił magazyn „MailOnLine”:

„System z pięcioma kolumnami to świetne rozwiązanie, przynajmniej w teorii. W realnym świecie, jeśli taki miałeś, była to wskazówka, że: a) masz za dużo pieniędzy, b) jesteś singlem.
Arcam, poważana brytyjska marka, zakręciła się kompletnie w jednym celu: aby mieć pewność, że dwie kolumny zagrają lepiej niż pięć. Jej soundbar ma wbudowany 200-watowy wzmacniacz, który może współpracować z 300-watowym subwooferem (za dodatkową opłatą), który swobodnie zdemoluje twój dom, jeśli zbyt gwałtownie podkręcisz gałkę głośności.
Soundbar został pomyślany tak, aby przetrwał każdy płaski ekran w domu. Ma potężną moc, ale zbudowany jest tak, aby znikał z pola widzenia – przynajmniej na tyle, na ile metrowy element z aluminium jest to w stanie zrobić.

1415364258222_wps_32_AD_150420888_a_jpg

Co więcej, współpracuje on z większością pilotów telewizyjnych, za pomocą których można będzie zmieniać siłę głosu oraz włączać go i wyłączać. Z tyłu ma cztery wejścia HDMI, można więc podłączyć do niego wszystko, od konsoli gier, po tunery TV i zagrać cokolwiek, od „Call Of Duty” po „Bake Off” z głośnością, która przywołuje na myśl pierwsze trąby Armageddonu.

Lata poświęcone przez Arcama na dopieszczanie urządzeń do kina domowego błyszczą w pełnej okazałości. Bar potrafi zdekodować dowolny sygnał surround, także te, których większość użytkowników Blu-rayów nie używa (jak DTS), ale też nie zamieni audycji BBC One w dźwiękowy ściek.

Muzyka brzmi przez niego fantastycznie (streamujesz ją bezpośrednio ze swojego tableta lub komórki przez Bluetooth aptX w jakości CD). Kiedy testowaliśmy go z Blu-rayem oglądając „Oblivion” z Tomem Cruisem, nagle, pomiędzy walką, usłyszeliśmy dialog.”

Cały test pod LINKIEM

Rob Waugh, “MailOnLine”, 8 November 2014