Asus Xonar EONE MKII Test w „Audio-Video” – Audio Center Poland
Audio Center Poland | Asus Xonar EONE MKII Test w „Audio-Video”
2047
single,single-post,postid-2047,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive

Asus Xonar EONE MKII Test w „Audio-Video”

Firma Asus okazała się nie tylko fantastycznym producentem kart dźwiękowych, ale i równie dobrych przetworników cyfrowo-analogowych. Po znakomicie przyjętych modelach pierwszej generacji przeszedł teraz czas na ich poprawione, jeszcze lepsze wersje. Już teraz jasne jest, że firma kolejny raz pokazuje konkurencji, gdzie jest jej miejsce. Potwierdzają to pierwsze testy przetwornika Xonar EONE MKII, w tym zamieszczony przez magazyn „Audio-Video”. Urządzenie zrobiło na Redakcji tak duże wrażenie, że otrzymało specjalne wyróżnienie „Wybór redakcji Audio-Video”:

„Złośliwi mogą Asusowi zarzucić, że podniósł cenę swojego znakomitego produktu, nie zmieniając go tak naprawdę, bo samo dodanie do odczytu DSD najwyraźniej nie wymagało harware’owych zmian. Druga, naszym zdaniem ważniejsza, strona medalu jest jednak taka, ze pomimo upływu dwóch lat od premiery Essence One, wciąż jest to autentycznie wybitny produkt. Tak naprawdę najbardziej udany w całej gamie. Brzmi niesamowicie dojrzale, w sposób pełny, barwny i przestrzenny. Jest tak dobry, ze wytykanie mu czegokolwiek byłoby przejawem braku rozsądku, ignorancji lub złośliwości wobec producenta wywodzącego się spoza audiofilskiego rynku. Tym bardziej, że to naprawdę dobry słuchawkowiec. Cóż można dodać? Chyba jedynie to, że EONE mkII to kapitalny przykład rzetelnej inżynierii hi-fi w całkowicie „zdrowej” cenie – dla zwykłych ludzi. Wielkie brawa, Asus!”

Audio-Video”, październik 2014