Audio Center Poland | BEST A/V RECEIVERS OF 2016 WG PORTALU THE MASTER SWITCH: Cambridge Audio CXR120
4161
single,single-post,postid-4161,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive
 
CA1

Wśród najlepszych amplitunerów A/V według portalu The Master Switch znalazł się model CXR120 firmy Cambridge Audio. Zaliczony do grupy „High-End” zyskał przychylność redakcji swoim dźwiękiem, pomimo stosunkowo niewysokiej ceny. W podsumowaniu nagrody czytamy:

„Cambridge Audio znana jest z wysokiej klasy produktów. W poprzednich latach rozpływaliśmy się nad jej amplitunerami, takimi jak Azur 551R, ale jej najnowsze urządzenia po prostu zmiatają je wszystkie z podium. W pierwszym momencie dziwi, dlaczego CXR120 został przez nas oceniony tak wysoko. Przecież nie ma Bluetootha (chociaż można dodać zewnętrzny odbiornik), nie ma Dolby Atmos i DTS:X i do tego ma minimalistyczny interfejs. Za co więc płacimy tyle pieniędzy? Jeśli byliście uważni podczas czytania nagród, to wiecie, że liczy się dla nas jedno: dźwięk. Nie wiemy, z jakiego powodu coś wewnątrz dużej, srebrnej skrzynki przekłada się na tak niewiarygodnie dobry dźwięk, ale jesteśmy niemal pewni, że nie chodzi o elektronikę. Czary – to już prędzej, bo nie elektronika. To produkt dla purystów audio.”

Cały test pod LINKIEM