CAMBRIDGE AIR 200 Głośnik bezprzewodowy Test w „What Hi-Fi?” – Audio Center Poland
Audio Center Poland | CAMBRIDGE AIR 200 Głośnik bezprzewodowy Test w „What Hi-Fi?”
3807
single,single-post,postid-3807,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive
 
ca_what

Cały świat oszalał na punkcie głośników bezprzewodowych. To w audio stosunkowo nowa kategoria urządzeń – w skrócie jest to aktywny głośnik (lub głośniki stereo), przeznaczony do współpracy z urządzeniami Bluetooth, Spotify Connect, AirPlay i radiem internetowym. Dzięki obecności gniazda mini-jack 3,5 mm możemy do nich podłączyć wszystkie inne urządzenia.

Cambridge Audio swoje pierwsze urządzenia tego typu zaprezentowała kilka lat temu w postaci głośników Minx Air. Obecna seria jest już drugą generacją tych opracowań. AIR 200 to głośnik bezprzewodowy o mocy 200 W ze wzmacniaczem pracującym w klasie D. Jego test opublikował magazyn „What Hi-Fi”, przyznając mu bardzo dobrą ocenę czterech gwiazdek:

„Po ustawieniach zagraliśmy „The Demon Joke” Vennarta. Otwierający płytę „Two Five Five” perfekcyjnie pokazuje moc Aira 200: scena dźwiękowa wykreowana przez pierwsze, mocne akordy pokazana została z pełnymi uderzeniami i dużą wagą basu. Pomimo tak mocnego dołu Air pokazuje bardzo dobry balans tonalny bez potrzeby uciekania się do regulacji EQ.”

„Dostajemy także dobre poczucie rytmiczności: twarde tupnięcia, na przykład, w „Doubt” to marsz, który został tak właśnie zaprezentowany i który nie został spowolniony przez mocny dół, a raczej podkreślony przez tę energię.”

Werdykt:

„Air 200 ma mocny, gęsty i rytmiczny dźwięk. Chcielibyśmy, aby miał trochę większą dynamikę, ale jeśli szukasz mocnego uderzenia w przyjaznej cenie, możesz trafić znacznie gorzej.”

Cały test pod LINKIEM