Cambridge Audio 851E & 851W “Audio Appraisal” TEST – Audio Center Poland
Audio Center Poland | Cambridge Audio 851E & 851W “Audio Appraisal” TEST
1959
single,single-post,postid-1959,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive

Cambridge Audio 851E & 851W “Audio Appraisal” TEST

Przedwzmacniacz 851E i wzmacniacz mocy 851W wywołały burzę komentarzy w pismach specjalistycznych oraz na forach. Pytaniem, które powtarzało się najczęściej było: jak to możliwe, aby w takiej cenie przygotować tak genialnie brzmiący system? Pytano również o to, jak poradzą sobie z taką ofertą konkurenci. Podobnym tokiem rozumowania idzie test opublikowany niedawno na anglojęzycznym blogu “Audio Appraisal”. Jego autor pisze:

„Najważniejszym pytaniem jest: jak system brzmi? Cóż… Muzykalnie, z wykopem, po prostu: fantastycznie.
Pierwszą rzeczą, którą podczas odsłuchu kombinacji E/W zauważamy od razu jest całkowity brak szumu. Nie muzycznego szumu, skojarzonego z sygnałem, ale szumu pod spodem, szumu tła, który jest z innymi systemami tak wyraźny. Wrażenie jest podobne do tego, kiedy zrywamy ochronną folię z wyświetlacza; albo jak różnica pomiędzy przetwornikiem szerokopasmowym i dwudrożnymi kolumnami ze zwrotnicą. Detale utworu zostają przeniesione do przodu sceny dźwiękowej z precyzją i zaskakującym realizmem.”

„Podsumowując: kolejny fenomenalny system Cambridge Audio. Połącz 851E/W z 851C lub 851D i jakimiś dobrymi kolumnami, a znajdziesz się w muzycznym niebie.”

Cały test na: LINK