Audio Center Poland | CAMBRIDGE AUDIO ALVA TT Gramofon Bluetooth
6101
single,single-post,postid-6101,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive
 
Cambridge_Audio_Alva_TT_Edge_A_artwork

Cambridge Audio, brytyjska firma należąca do grupy producentów tworzących tzw. „Brytyjską szkołę dźwięku”, zaprezentowała gramofon Alva TT. Innowacyjność tego producenta jest poza wszelką dyskusją. Na przykład już w 1968 roku wyposażyła swój wzmacniacz w transformator toroidalny (dzisiaj to w high-endzie standard).

Po raz pierwszy ma jednak w swojej ofercie gramofon. To jednak gramofon inny od wszystkich. Ma sztywną, ciężką obudowę, napęd direct-drive, a także przedwzmacniacz gramofonowy, wkładkę MC, a nawet łącze Bluetooth. To ostatnie pozwala słuchać muzyki przez głośniki bezprzewodowe oraz słuchawki Bluetooth. Łącze to nie jest poważane przez audiofilów, ale dzięki takim produktom, jak Alva TT sytuacja może ulec zmianie.

To jeden z pierwszych produktów w naszej branży wyposażony w najnowszą wersję tego systemu – AptX HD. Standardowe kodeki Bluetooth (SBS) pozwalają na przesył sygnału stratnego z prędkością 320 kbps. Z AptX HD transfer jest niemal bezstratny i pozwala na przesył sygnału PCM 24 bity, 48 kHz (576 kbps).

Redaktorzy portalu audioadvice.com nie mogli się nachwalić tego gramofonu i w podsumowaniu piszą:

„Generalnie dźwięk Cambridge Alva TT był znacznie powyżej naszych oczekiwań wobec gramofonu Bluetooth. Chociaż brzmienie płyt jest bardziej naturalne z wyjść RCA, AptX HD okazało się fajnym, wysokiej klasy rozwiązaniem. Jeśli szukacie systemu, który da wam możliwość przesyłu sygnału po kablu oraz bezprzewodowo i potrzebujecie łatwego w ustawieniu, wyjątkowo dobrze brzmiącego gramofonu, Alva TT będzie znakomitym wyborem.”

Cały test pod LINIKIEM