Cambridge Audio ALVA TT – test HighFidelity.pl – Audio Center Poland
Audio Center Poland | Cambridge Audio ALVA TT – test HighFidelity.pl
6285
single,single-post,postid-6285,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive
 
05HF

Cambridge Audio to jedna z firm ze „średniego pokolenia”, powstała w podobnym czasie, co inne znane brytyjskie marki: Bowers & Wilkins (1966), Harbeth (1968), Spendor (1971), Monitor Audio (1972), Castle Acoustics (1973), Meridian Audio (1973), Naim (1973), Linn (1973) i najmłodszy w tej grupie Arcam (1976), kolejna firma związana z tym miejscem (Arcam = A&R Cambridge Ltd). Tak się składa, że wszystkie te firmy wciąż są obecne na rynku i większość z nich radzi sobie bardzo dobrze.

Jedną z cech tych producentów była wąska specjalizacja. Dzisiaj jest nieco inaczej, bo – dla przykładu – Meridian oferuje źródła cyfrowe, wzmacniacze i aktywne kolumny, Naim podobnie, a najbardziej zróżnicowaną ofertę ma chyba Cambridge Audio. W jej centrum jest elektronika, co podkreślono topową serią Edge. Oprócz niej w ofercie tego producenta znajdziemy również kolumny głośnikowe, soundbary, systemy zintegrowane (Yoyo), głośniki Bluetooth, a od końca zeszłego roku również gramofon z łączem Bluetooth.

czytaj cały TEST