Cambridge Audio AZUR 851D & 851W DAC/przedwzmacniacz + wzmacniacz mocy Test w „Hi-Fi+” – Audio Center Poland
Audio Center Poland | Cambridge Audio AZUR 851D & 851W DAC/przedwzmacniacz + wzmacniacz mocy Test w „Hi-Fi+”
2064
single,single-post,postid-2064,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive

Cambridge Audio AZUR 851D & 851W DAC/przedwzmacniacz + wzmacniacz mocy Test w „Hi-Fi+”

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że dotychczasowe podziały w audio na poszczególne kategorie produktów znane z XX, a nawet początków XXI wieku odeszły w przeszłość. Jedną z takich zmian jest powszechnie spotykana integracja w jednym urządzeniu przetwornika cyfrowo-analogowego i przedwzmacniacza, a nawet kompletnego wzmacniacza zintegrowanego. Otwiera to przed konstruktorami niesamowite możliwości.

HFPlus_okladka

Jedną z nich wykorzystali konstruktorzy Arcama, proponując minimalistyczny system o niesamowitych możliwościach funkcjonalnych: przetwornik cyfrowo-analogowy/przedwzmacniacz Cambridge Audio AZUR 851D ze wzmacniaczem mocy 851W. Przedwzmacniacz 851D jest całkowicie cyfrowym urządzeniem o wyjątkowej liczbie wejść i wyjść, a także przesyłem sygnału przez Bluetooth.

W teście zamieszczonym w brytyjskim magazynie „Hi-Fi+” Jason Kennedy pisze:

„Po prostu nie da się przemilczeć niesamowitej funkcjonalności i wszechstronności tych produktów. Znikoma liczba DAC-ów jest w stanie zbliżyć się do 851D jeśli chodzi o jego możliwości; szczególnie jeśli chodzi o przesył sygnału Bluetooth, który może być ważnym elementem w osiągnięciu sukcesu na dzisiejszym rynku. 851W jest bardzo mocnym, wszechstronnym wzmacniaczem, a jest w stanie zaoferować jeszcze więcej, kiedy podłączymy go za pomocą kabla zbalansowanego, co wydaje mi się w jego przypadku po prostu konieczne. Normalnie powiedzielibyśmy, że może to powodować problemy, jednak 851D i 851W współpracują ze sobą tak dobrze, że problem jest rozwiązany. I już wiemy, że wiedza mózgowców pracujących w Bermondsey na temat inżynierii w służbie audio jest niesamowita!”

Cały test pod linkiem

Hi-Fi+”, 3.10.2014