Audio Center Poland | CAMBRIDGE AUDIO CP2 Test na portalu Audio Appraisal
4165
single,single-post,postid-4165,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive
 
CA_aa

Firma Cambridge Audio oferuje systemy do streamowania sygnału, odtwarzacze CD, ale wciąż wspiera miłośników czarnej płyty. Wraz z wprowadzeniem do sprzedaży serii CX, zastępującej serię 65, w jej ofercie pojawiły się dwa nowe przedwzmacniacze gramofonowe: CP1 i CP2. Zastępują one przedwzmacniacze 551P i 651P. Test modelu CP2 zamieścił niedawno portal Audio Appraisal:

„Od strony dźwięku nie ma na co narzekać. Pierwsza część testu obejmowała odsłuch CP2 z wkładką MM. Odkręcenie siły głosu we wzmacniaczu pozwoliło mi ocenić poziom szumu CP2, a dokładniej – jego brak. Obydwa wejścia – MM i MC – szumiały znacznie mniej niż wejścia Regi Aries i każdego innego przedwzmacniacza, jaki u siebie miałem. A mniej szumów oznacza więcej muzyki, tak więc zapisuję w swoim notatniku duży plus.

A jest jeszcze lepiej. CP2 renderuje dźwięk winylu z jego charakterystycznym ciepłem. Separacja stereo jest fantastyczna i nie słyszałem żadnych zniekształceń nawet z wkładką o tak wysokim napięciu wyjściowym, jak 5 mV. Sekcja MC szumi nieco bardziej niż MM, ale oferuje wyższą dynamikę i jest bardziej wciągające niż wejście MM, podając ładniejsze detale i generalnie brzmiąc w bardziej zrelaksowany sposób.

Podsumowując: to kolejny istotny produkt Cambridge Audio. CP2 jest fantastycznym przedwzmacniaczem gramofonowym za te pieniądze. Jest porządnie i estetycznie wykonany, a przy tym ma bardzo dobry dźwięk. Potrzebowałby ustawianej sekcji MC, aby konkurować z lepszymi przedwzmacniaczami, ale mimo to jest jednym z najlepszych urządzeń w swojej klasie. Gorąca rekomendacja.”

Cały test pod LINKIEM