CAMBRIDGE AUDIO CXA80 Test w magazynie „Hi-Fi i Muzyka” 03/2016 – Audio Center Poland
Audio Center Poland | CAMBRIDGE AUDIO CXA80 Test w magazynie „Hi-Fi i Muzyka” 03/2016
4078
single,single-post,postid-4078,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive
 
CAMBRIDGE-AUDIO-CXA80

CXA80 jest wzmacniaczem zintegrowanym, należącym do najnowszej serii CX brytyjskiego producenta Cambridge Audio. Oferuje moc 80 W na kanał, przetwornik cyfrowo-analogowy, także z wejściem USB, jak i piękną stylistykę, wyrasta na lidera swojego przedziału cenowego. Dostrzegł to magazyn „Hi-Fi i Muzyka”, w którym czytamy:

„Idealny wzmacniacz to „drut ze wzmocnieniem”. Ponadto taki, do produkcji którego użyto jak najmniejszej liczby jak najlepszych części. CXA80 nie postał z badziewia, ale trudno go zaliczyć do minimalistycznych. Jeśli natomiast chodzi o neutralność, to brytyjski wzmacniacz jest bliski ideałowi wśród urządzeń w zbliżonej cenie.”

„Przeczytałem gdzieś, że w bezrozumnej pogoni za najlepszym brzmieniem ludzie mieniący się audiofilami skupiają się na słuchaniu sprzętu, a nie nagrań. CXA80 stawia tę kwestię z powrotem na nogach: to sprzęt służy do słuchania muzyki, a nie odwrotnie”.

W ocenie zwraca uwagę maksymalna ocena (6) za neutralność i pełne oceny (5) we wszystkich pozostałych kategoriach.

„Hi-Fi i Muzyka” 03/2016