Cambridge Audio Minx Air 200 System bezprzewodowy „Forbes” – TEST – Audio Center Poland
Audio Center Poland | Cambridge Audio Minx Air 200 System bezprzewodowy „Forbes” – TEST
1915
single,single-post,postid-1915,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive

Cambridge Audio Minx Air 200 System bezprzewodowy „Forbes” – TEST

Rzadko mainstreamowe magazyny zajmują się audio, które ma jakąś wartość, poprzestając najczęściej na gadżetach, designerskich ciekawostkach i kilku markach, które dawno sprzedały jakość dźwięku za popularność.
Świetnie więc, że o systemie bezprzewodowym Cambridge Audio Minx Air 200 napisało tak prestiżowe pismo, jak „Forbes”, i to w samych superlatywach:

„Miałem ostatnio sposobność przetestowania szerokiej gamy głośników bezprzewodowych w różnych wielkościach, różnej cenie i jakości dźwięku. Jednym z tych głośników jest Cambridge Audio Minx Air 200 . Kosztuje więcej niż inne kolumny, które sprawdzałem, ale wyrażenie “dostajesz to, za co płacisz” jest w tym przypadku szczególnie usprawiedliwione. […]

Minx-Air-100-3Q-right-+-iphone-IMG_0047
Jakość dźwięku jest znakomita – przynajmniej dla mnie tak to brzmi. Nie jestem prawdziwym audiofilem i nie wyczuwam pewnych niuansów brzmieniowych, które prawdziwi audiofile mogą wyszukać. Po prostu porównuję dźwięk do tego ze smartfona i tableta bez głośników bezprzewodowych i porównując ich dźwięk do innych głośników tego typu.
Podoba mi się to, że Cambridge jest w czołówce. Wiele kolumn, z którymi miałem do czynienia mają więcej mocy niż tak naprawdę są w stanie przyjąć, dając w rezultacie zniekształcony, chrapliwy dźwięk zamiast trójwymiarowego, bogatego audio. Tutaj nawet z basem odkręconym na maksa dźwięk tym razem był potężny, ale czysty.

Cambridge Audio Minx Air 200 to znakomity system głośnikowy. Ma zarówno Bluetooth, jak i Airplay w bonusie, a aplikacja Minx Air sprawia, że łatwo się go obsługuje z urządzeń przenośnych. Dźwięk jest najlepszy – jeszcze takiego z systemu bezprzewodowego nie słyszałem.

Air-100-ipad-kitchen

Jedynie cena jest czymś, nad czym bym się zastanowił dwa razy zanim bym kupił parę Minxów Air 200. Dostępny jest za 500 USD z różnych źródeł, co oznacza że to niemal sprzedaż masowa. System Sonosa, o którym myślałem dla siebie, kosztuje znacznie więcej niż Cambridge, a inne systemy bezprzewodowe, które testowałem oferują adekwatny dźwięk do ceny i wielkości. Ich dźwięk nie jest jednak tak głęboki i tak bogaty. Jeśli chcecie kupić coś fajnego, z Cambridge Audio Minx Air 200 dostaniecie to, za co płacicie. Dostarcza wystarczająco dobry dźwięk za swoją cenę, całkowicie – moim zdaniem – ja usprawiedliwiając.”

Tony Bradley

Cały test pod linkiem: LINKIEM