Cambridge Audio ONE – test AUDIO – Audio Center Poland
Audio Center Poland | Cambridge Audio ONE – test AUDIO
4724
single,single-post,postid-4724,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive
 
audio_ca

CA oferuje dwa kompaktowe urządzenia stereofoniczne oraz dedykowane do nich głośniki. Najbardziej klasycznym, chociaż niedawno wprowadzonym do sprzedaży, jest właśnie testowany przez nas CD-amplituner One (jego oficjalny symbol – CD-RX30). Odtwarza płyty CD, ma oczywiście wbudowany wzmacniacz, ale nie strumieniuje plików z sieci.

CA już wcześniej zaoferował sieciowy odtwarzacz Minx Xi, który to potrafi, ale nie ma odtwarzacza CD. Wygląda więc na to, że w ofercie CA brakuje urządzenia łączącego umiejętności One i Minx Xi, czyli potrafiącego strumieniować pliki z sieci i odtwarzać płyty CD. Obydwa te urządzenia można uzupełnić monitorkami Minx XL, proponowanymi w ramach tej samej serii. Można też użyć innych zespołów głośnikowych; producent rekomenduje, aby ich impedancja zawierała się w granicach 8–6 Ω, jednak nie zabrania podłączać 4-omowych. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że zarówno z One, jak i z Minx Xi można „wycisnąć” więcej niż przy udziale naprawdę skromnych Minx XL. One jest wąski, wysoki i głęboki. Nie zmieści się na płytkiej półce, tym bardziej, że z tyłu potrzeba sporo miejsca na podłączenia. Chasiss jest metalowe, z dwoma podłużnymi, perforowanymi elementami do wentylacji. Front jest czarny lub biały, przykryty ozdobnym płatem pleksi.

czytaj cały: TEST