Cambridge Audio SR10 na portalu AudioAppraisal.com – Audio Center Poland
Audio Center Poland | Cambridge Audio SR10 na portalu AudioAppraisal.com
4421
single,single-post,postid-4421,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive
 
ca_sr10

Amplituner stereo

Amplitunery są dzisiaj kojarzone najczęściej z amlitunerami do kina domowego, wielokanałowymi. A przecież nie zawsze tak było – amplituner to od zawsze był wzmacniacz stereofoniczny z modułem tunera. I właśnie do tych najlepszych rozwiązań nawiązuje model SR10 firmy Cambridge Audio. Jego test zamieścił niedawno portal AudioAppraisal.com:

„Jak się okazuje, SR10 jest naprawdę bardzo mocny, dając zintegrowany dźwięk nawet przy wysokich poziomach sygnału. Zagrałem z nim szeroką gamę płyt, głównie CD, ale także winyl i streaming przez Apple AirPlay, w tym „Somewhere in the Stratosphere” Shinedowna, „Unplugged and Seated’” Roda Stewarta, a nawet stream live Queen Extravaganza z imprezy na 70. urodziny Freddy’ego Mercurego. SR10 zagrał bardzo przyjemnie, szczególnie ten ostatni set, nawet wtedy, kiedy siła głosu wzrosła do bardzo realistycznych poziomów.”

„Przedwzmacniacz gramofonowy oferuje niskie szumy i duże wzmocnienie dla dowolnej wkładki MM i HO MC. Jego dźwięk jest podobny jak z wejść analogowych – nieco zdystansowany i muzykalny, z charakterystycznym ciepłem winylu. To prawdopodobnie jeden z najlepszych przedwzmacniaczy zintegrowanych w urządzeniu, z jakim miałem do czynienia.”

„Znakomita jest również sekcja tunera FM, charakteryzująca się bardzo niskimi szumami. Sekcja AM ma nieco wąskie pasmo, ale na tego typu stacjach jest niewiele muzyki, a ich zawartość to przede wszystkim mowa – a dla niej jakość tunera AM w SR10 jest co najmniej wystarczająca.”

„Podsumowując trzeba powiedzieć, że SR10 składa hołd wszystkim amplitunerom stereo z przeszłości, ale ma do zaoferowania znacznie więcej niż one. To fenomenalny wzmacniacz z szeroką gamą przyłączy analogowych, znakomitą sekcją tunera, współczesną łatwością obsługi i muzykalnym dźwiękiem. Ma wszystko, co amplituner stereo powinie mieć, bez niepotrzebnych cyfrowych dodatków, które zazwyczaj więcej komplikują niż rozwiązują. Piękne przypomnienie klasycznych lat stereo, ale w nowoczesnym wydaniu. Gorąca rekomendacja.”

Cały test pod LINKIEM