Audio Center Poland | CAMBRIDGE AUDIO TOPAZ CD10 – test AUDIO
6230
single,single-post,postid-6230,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive
 
topaz10

Firma Cambridge Audio skoncentrowała się ostatnio na droższych urządzeniach z serii Edge, wprowadziła też wyjątkowy gramofon Alva TT. Wszędzie tam kipi od rozwiązań związanych ze strumieniowaniem (również w gramofonie). Aby trafić na klasyczny odtwarzacz CD, trzeba się cofnąć do serii Azur i do niskobudżetowej serii Topaz, gdzie znajdziemy dwa modele – Topaz CD5 oraz Topaz CD10.

Wcale nie najtańszy CD10 trzyma się standardu 43 cm, ale jest znacznie głębszy niż konkurenci. Obudowę wykonano bardzo porządnie, górna pokrywa jest dość gruba i sztywna. Przedni panel – aluminiowy i ma klasyczną, szczotkowaną fakturę. Dobrze wygląda również ulokowana w centrum szuflada z charakterystycznym oznaczeniem formatu Compact Disc, co rozwiewa wszelkie wątpliwości na temat płyt, jakie odtworzymy. Wyświetlacz o niebieskawym odcieniu jest bardziej subtelny… a więc mniej czytelny niż matryce konkurentów. Do obsługi podstawowych funkcji wystarczy pięć przycisków, którymi możemy zatrzymywać i wznawiać odtwarzanie, analogowy Wolfson (Cirrus Logic) WM8761 nie jest często spotykany w odtwarzaczach CD. Obsługuje sygnały PCM 24 bit/192 kHz, a teoretyczna dynamika wynosi tylko 100 dB.

czytaj cały TEST