Chord Company EPIC XL – test HighFidelity.pl – Audio Center Poland
Audio Center Poland | Chord Company EPIC XL – test HighFidelity.pl
7070
single,single-post,postid-7070,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive
 
chord

Historia firmy Chord Company to ciągłe próby poprawienia tego, co jej inżynierowie uważali wcześniej za dobre i wystarczające. Jednym słowem – to historia nabywania wiedzy. Pracujący tam ludzie są bowiem ludźmi techniki, dla których numerem jeden były pomiary i „twarda” wiedza ogólna. Dzięki takiemu podejściu firma Chord Company – wtedy jeszcze The Chord Company – szybko znalazła się wśród najlepszych producentów kabli w podstawowych i średnich przedziałach cenowych. Była ceniona za rzetelność, uczciwość i za to, że kable projektowała i produkowała samodzielnie.

Prawdziwy przełom nadszedł jednak wtedy, kiedy wykonano coś, co nazywa się „skokiem wiary”. Zamiast trzymać się ustalonych przez innych zasad i rozwiązań, zdecydowała się pójść dalej, w rejony słabo zbadane przez akademików, ale mające duży potencjał, potwierdzany przez audiofilów i recenzentów branżowych pism. Dzięki temu Chord Company przeszła na zupełnie inny poziom, ponieważ okazało się, że elementy budowy, które były uznawane wcześniej za „pewnik” mają znacznie bardziej zniuansowane znaczenie i że jednym z podstawowych wyznaczników jakości kabla jest to, co słychać. Dzisiaj testy odsłuchowe prowadzone w Chord Company są równie ważne, jak pomiary.