Monitor Audio BRONZE 200 G6 – test HighFidelity.pl – Audio Center Poland
Audio Center Poland | Monitor Audio BRONZE 200 G6 – test HighFidelity.pl
7031
single,single-post,postid-7031,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive
 
03

Seria BRONZE jest, obok SILVER, podstawową linią w ofercie Monitor Audio. Można oczywiście argumentować, że sławę przyniosła jej przed laty seria Gold, albo że to w serii Platinum – teraz w wersji II – stosowane są najbardziej wyrafinowane rozwiązania, które z czasem migrują do mniej kosztownych modeli. I byłaby to zapewne prawda. Tyle tylko, że to właśnie modele Bronze najbardziej rozpalały emocje melomanów, ponieważ były po prostu przystępne cenowo, a można w tej serii znaleźć wiele rozwiązań z jej droższych odpowiedników w katalogu. Jej najnowsza odsłona – już 6. (G6 = Generation 6) – jest tego najlepszym przykładem.

Po raz pierwszy kolumny z tej serii firma Monitor Audio zaprezentowała dwadzieścia lat temu. Jej nowa odsłona to osiem modeli: podstawkowe 50 i 100, podłogowe Bronze 200 i 500, głośnik centralny Bronze C150, głośniki surround Bronze FX, subwoofer Bronze W10, a także Bronze AMS Dolby Atmos. Bronze AMS to pierwszy moduł Dolby Atmos tego producenta. Umożliwia on emitowanie dźwięków i odbijanie ich od sufitu, aby stworzyć wrażenie wysokości w ścieżkach dźwiękowych filmów.

czytaj cały TEST