Audio Center Poland | Monitor Audio Studio – test Hi-Fi Class
5600
single,single-post,postid-5600,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive
 
studio

Testujemy fantastycznie wykonane i pięknie brzmiące monitory będące kwintesencją nowoczesnej kolumny w przystępnej cenie do średniej wielkości pomieszczeń.

W ofercie Monitor Audio nie miało jeszcze takiego głośnika: smukłego, designerskiego, wręcz lifestyle’owego i do tego relatywnie niedrogiego. Studio zapełnia tę lukę z przytupem, łącząc przy okazji wiele z najważniejszych patentów brytyjskiej marki, przyciągając zarówno oko, jak i ucho. Jeśli projektantom modelu Studio chodziło o stworzenie nowej wizytówki Monitor Audio, kwintesencji nowoczesnego monitora po w miarę przystępnej cenie, to udało im się to wybornie.

Budowa

Studio są bardzo zgrabne, wysmukłe, ale też nieprzeciętnie głębokie – głębsze niż wyższe. Ręcznie wykonane obudowy z MDF-u dostrojono dwoma umieszczonymi z tyłu, u góry i u dołu, profilowanymi portami szczelinowymi z autorskim systemem HiVe II, którego znakiem rozpoznawczym są wyraźne podłużne bruzdy. Dzięki temu po pierwsze ciśnienie wewnątrz obudowy rozkłada się symetrycznie, a po drugie uniknięto słyszalnych turbulencji i szumów. Pomiędzy portami umieszczono, w układzie pionowym, znakomicie wykonane trójkątne terminale – bardzo wygodne w użyciu, wytoczone z miedzi i powleczone rodem odpornym na korozję oraz zapewniającym niską rezystancję styku.

czytaj cały: TEST