MOON by Simaudio MiND 2 – test HighFidelity.pl – Audio Center Poland
Audio Center Poland | MOON by Simaudio MiND 2 – test HighFidelity.pl
6325
single,single-post,postid-6325,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive
 
moon1

MOON intelligent Network Device, w skrócie: MiND, to system, który za pomocą urządzeń przenośnych i aplikacji MOON MiND Controller daje dostęp do plików audio w czasie realnym i ich przesył oraz odtwarzanie. To z jednej strony platforma technologiczna, a z drugiej nazwa transportu plików, którego testem się zajmujemy.

Platforma ta zaprezentowana została po raz pierwszy w 2014 roku i miała na celu poprawę jakości sygnału z plików audio, a także służyła uporządkowaniu zbiorów oraz ułatwieniu korzystania z nich. Obsługę zapewniała własna aplikacja na urządzenia z systemami operacyjnymi iOS oraz Android. Dawała nie tylko dostęp do plików, pozwalała na ich organizację i przeszukiwanie, ale również oddawała nam kontrolę nad innymi urządzeniami Moona, ułatwiając obsługę całego systemu.

Większość mniejszych firm oferując odtwarzacze plików audio korzysta z zewnętrznych rozwiązań, ale jeśli ktoś chce kontrolować przepływ sygnału od początku do końca musi opracować własny system – „platformę”. Mają ją więc firmy: Linn, Naim, Cambridge Audio, Lumïn i właśnie Moon. To kompletna platforma opracowana samodzielnie przez jej inżynierów.

czytaj cały TEST