NAIM NAP300 Wzmacniacz mocy „HIFICRITIC” – test – Audio Center Poland
Audio Center Poland | NAIM NAP300 Wzmacniacz mocy „HIFICRITIC” – test
1922
single,single-post,postid-1922,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive

NAIM NAP300 Wzmacniacz mocy „HIFICRITIC” – test

Prowadzony przez dwóch najważniejszych dziennikarzy świata audio, Paula Messengera oraz Martina Collomsa brytyjski magazyn „HIFICRITIC” jest najbardziej opiniotwórczym pismem w branży, pod jego wpływem firmy zmieniają swoje plany, a konstruktorzy dopracowują swoje produkty. Martin Colloms napisał jakiś czas temu test wzmacniacza mocy NAP300 firmy Naim, który powinien konkurencji dać wiele do myślenia. W konkluzji czytamy:

RS449_NAP300_300PS_03_front_3-4-scr

„Od wprowadzenia do produkcji tego urządzenia minęło już chyba 10 lat i Naim miał możliwość wprowadzać do niego niewielkie zmiany. Wydaje się, że to były dobre ruchy. Naim jest zaraźliwie wciągający, wybornie punktualny, z precyzyjnym, szybkim, dynamicznym basem z uderzeniem. Potrafi „zsynchronizować” się z bitem utworu. Z dobrym źródłem znacząco dystansuje większość „międzynarodowych” produktów we wszystkich tych dziedzinach. Sam w sobie jest w stanie nauczyć nas, co to jest timing w reprodukcji dźwięku, zarówno z materiałem rockowym, jak i klasyką.
Jest też niewielka uwaga – obraz stereo jest bardzo dobry, stabilny, z dobrze porozkładanymi planami. Ale ma charakterystyczne odchudzoną barwę – przesuńcie jednak kolumny w tył o parę centymetrów, albo obróćcie je na zewnątrz o kilka stopni i nie powinno to być wyczuwalne.
W trakcie wygrzewania poprawia się przezroczystość i obecność „powietrza”. Niektóre aspekty w barwie instrumentów były dokładniejsze niż większości konkurencji, szczególnie we fragmentach z dużą zawartością transjentów, jak przy saksofonie. Niestety zaskoczyła mnie konieczność używania z tym wzmacniaczem kabla Naima NACA5 – nie potrafię zasugerować dla niego żadnej alternatywy.
Rezultaty pomiarów są bliskie perfekcji, potwierdzając, że to bardzo dobrze zaprojektowany wzmacniacz z dobrymi zabezpieczeniami i dużą mocą. Dostępna jest duża nadwyżka prądowa, co daje wolną rękę przy stosowaniu szerokiej gamy kolumn. Wzmacniacz ma bardzo niskie zniekształcenia i znakomite charakterystyki szumowe tła, szczególnie pod obciążeniem – a to dzięki stabilizowanemu zasilaniu.
Poza kompletnym systemem Naima ten znakomity wzmacniacz wciąż zachwyca i może konkurować z innymi wzmacniaczami. Miłośnicy marki Naim z łatwością docenią to, co jest w stanie dostarczyć.”

Martin Colloms

„HiFiCritic”, September 2013