Audio Center Poland | Naim MU-SO System all-in-one
2100
single,single-post,postid-2100,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive

Naim MU-SO System all-in-one

“Naim Does the Impossible: Build a Soundbar Even Audiophiles Love”
Recenzja w magazynie “Wired”:

To było do przewidzenia. Ale nawet świadomość tego, co Naim dokonał w systemie all-in-one MU-SO nie mogła przygotować na odzew melomanów i profesjonalistów, którzy zgodnie zachwycają się wyglądem i dźwiękiem tego urządzenia.

RS2271_naim-muso-5-lpr

Jedną z najnowszych recenzji na jego temat zamieścił prestiżowy magazyn „Wired”:

„Pomimo pojawienia się kilku recenzji na jego temat, soundbar MU-SO Naima to wciąż skrzętnie skrywany sekret. Nazywanie go „soundbarem” jest jednak tym, czym nazwanie Einsteina inteligentnym facetem. To generalnie nowoczesny boombox dla urodzonych na przełomie wieków, od urodzenia podłączonych do Wi-Fi. Zacznijmy od tego, że Naim jest w stanie oddać robiącą wrażenie moc: 450 W. Nie, to nie pomyłka. Równie interesujące są również głośniki. Nic tutaj nie pochodzi z fabryk OEM. Wszystkie sześć aktywnych głośników to projekt i wykonanie teamu Naima. Chcecie czegoś specjalnego? Wysokie tony odtwarzane są przez głośniki kopułkowe z jedwabną membraną, zamiast zwykle spotykanej metalowej, a „mózgiem” urządzenia jest cyfrowy procesor sygnału 32 bity/234 kHz potrafiący wykonać 150 milionów obliczeń na sekundę. Układ DSP o którym mowa został oprogramowany specjalnym softwarem, który kontroluje – między innymi – wykonany specjalnie do tego systemu układ korekcji dźwięku. Brzmi to jak język reklam audiofilskich, ale tak nie jest. Przykładowo, mamy do dyspozycji dwa ustawienia korekcji, dla MU-SO stojącego blisko ściany i daleko od niej. Audiofilska wskazówka: im bliżej ściany system się znajduj, tym więcej basu jest w stanie oddać.

RS2269_naim-muso-3-lpr

A mówiąc o basie – jest go naprawdę mnóstwo. Wszystko to jest perfekcyjnie zestrojone z opatentowanym systemem bas-refleksu, którego wylot został zoptymalizowany tak, aby generował jak najmniej rezonansów, jak najniższe zniekształcenia i był w stanie dać „prawdziwego muzycznego kopa”. A przy tym Naim wygląda naprawdę wspaniale. Począwszy od akrylowej podstawy, która daje iluzję obcowania z obiektem sztuki lewitującym w przestrzeni, przez dotykowy panel wykonany z solidnego, aluminiowego ringu, do czterech kolorów wymiennej maskownicy, pozwalającej dopasować urządzenie do wystroju pokoju i nastroju przyjaciółki.
Jest jednak pewien minus: Naim MU-SO to szeroko otwarta narkotyczna brama, która doprowadzi do nocnych posiadówek i finansowej ruiny. Może się zacząć niewinnie: streamując pliki ALAC z iPhone’a, skacząc po utworach playlisty Mood Booster na Spotify, albo odtwarzając na cały regulator „Urge Overkill” podczas oglądania na Visio „Pulp Fiction”.

Jasne, potężna i wciągająca scena dźwiękowa, jaką ta Mighty Mouse jest w stanie pokazać jest niebywała. A aplikacja iOS/Android, z ustawianymi opcjami i metadatami jest niezwykle poręczna. Ten cudowny miesiąc miodowy kiedyś się jednak skończy. W końcu okaże się, że cenisz sobie Bentleya i bawiąc się myślą o sprzedaży domu i przeprowadzeniu się do Kentucky, żeby było nas stać na „dorosły” system Naima. Słuchacie MU-SO na własne ryzyko.”

Cały test pod LINKIEM