Audio Center Poland | Roksan K3 – test Hi Fi i Muzyka
6367
single,single-post,postid-6367,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive
 
roksan

Historia Roksana sięga roku 1985. Wtedy to zaprezentowano legendarny już dzisiaj gramofon Xerxes. Odniósł wielki sukces, dzięki czemu markę szybko zaliczono do grona audiofilskich. W 2016 roku Roksan został wchłonięty przez Monitor Audio.

Seria K3 to podstawowy poziom w katalogu Roksana. Bardziej majętni słuchacze mają jeszcze do dyspozycji elektronikę Caspian, Oxygene i Blak. Ukłonem w stronę miłośników analogu pozostaje wspomniany gramofon Xerxes, w najnowszej wersji „20 plus” oraz inne, tańsze źródła analogowe. Dodatkowo, można wybierać spośród różnego rodzaju akcesoriów.

Pomimo faktu, że K3 to u Roksana „entry level”, nie mamy, bynajmniej, do czynienia z elektroniką budżetową. Najtańsza jest stereofoniczna końcówka mocy, która kosztuje 5500 zł. Co ciekawe, w ofercie nie znajdziemy przedwzmacniacza. Jego funkcję spełnia testowana dziś integra; podobnie odtwarzacz CD może pracować w roli transportu. Zresztą, jedyne typowe przedwzmacniacze Roksana to phono-stage’e z linii Caspian.

czytaj cały TEST