Audio Center Poland | Roksan wprowadza do oferty nowe, doskonałe ramię gramofonowe SARA
6268
single,single-post,postid-6268,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive
 
roksa

Roksan od dawna jest podziwiany i ceniony za swoje przełomowe gramofony i ramiona gramofonowe, z których wiele stało się prawdziwymi „ikonamitej branży. Nowe ramię SARA czerpie pełnymi garściami z reputacji Roksana za sprawą jakości brzmienia, łatwości obsługi i radykalności swojej konstrukcji. Ramię Sara jest odpowiedzią na rosnącą popularność muzyki słuchanej z płyt winylowych. Jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla nowych, jak i wieloletnich klientów Roksana, oferując wyjątkową jakość wykonania i brzmienia w rozsądnej cenie.

Konstrukcja nowego ramienia SARA sprawia, że jest ono uniwersalne, a jednocześnie zapewnia doskonałe brzmienie. Po zainstalowaniu w gramofonie wysokiej klasy będzie mogło współpracować z szeroką gamą wkładek znacząco poprawiając brzmienie Twoich ukochanych płyt winylowych.

Innowacje techniczne

W konstrukcji ramienia SARA wykorzystano nnajwyższej jakości komponenty i materiały. W konstrukcji łożyska typu unipivot wykorzystano klejnot i pin z węglika wolframu. Oddzielona od głównej przeciwwagi, regulacja azymutu jest łatwiejszaa w obsłudze i precyzyjniejsza, co pozwala uzyskać lepszą jakość dźwięku. Ramię SARA wykorzystuje również wysokiej jakości wewnętrzne okablowanie z posrebrzanej miedzi OFC oraz interkonekt HDC firmy Roksan, które zapewnia neutralne, bardzo szczegółowe brzmienie
z realistyczną dynamiką.

Estetyka

Roksan zawsze oferował proste, ale wizualnie atrakcyjne produkty. Ramię SARA nie jest wyjątkiem. Jego wygląd sprawia, że każdy od razu zaliczy je do grona audiofilskich produktów najwyższej klasy, ale udało się nam to osiągnąć stosując naszą zasadę „mniej znaczy więcej, która zachwyciła już wielu.
Wysokiej jakości
czarne anodowane wykończenie nadaje ramieniu luksusowy charakter, co dodatkowo uumacnia pozycję SARY wśród najlepszych ramion dostępnych na tym, a nawet wyższym poziomie cenowym.

Wygoda użytkowania
Zastosowanie najwyższej jakości materiałów zapewnia swobodę ruchów
ramienia przy minimalnym tarciu. Wszystkie aspekty konstrukcji ramienia SARA składają się na łatwość jego użytkowania, ale także stabilnośćć i wysoką kulturę jego pracy.

Wymiary

Odległość pivot – igła (długość efektywna) 240mm
Odległość pivot – oś talerza 222,5 mm
Overhang (przesięg) 17,5 mm
Rozstaw śrub mocujących wkładkę 12,7 mm
Przesunięcie liniowe 86,35 mm
Przesunięcie osi wkładki 21,1°
Luz promieniowy (zakres ruchu) przeciwwagi 70,71 mm
Głębokość pod powierzchnią montażową (bez kabla HDC) 36,5 mm
Średnica otworu montażowego 23 mm
Grubość płytki montażowej ramienia (arm board) min. 6mm max 25mm
Wysokość ponad powierzchnią montażową min. 49mm
max 61mm

Główne cechy

Doskonała konstrukcja, wyjątkowy dźwięk
Znakomity partner dla gramofonów Roksan Xerxes 20 Plus
Łatwa w obsłudze i ustawieniu, ergonomiczna konstrukcja
Konstrukcja Unipivot minimalizuje tarcie zapewniając doskonałe śledzenie rowka i pełną swobodę ruchu ramienia
Wysokiej jakości wewnętrzne okablowanie ramienia z posrebrzanej miedzi OFC i doskonały interkonekt Roksan HDC gwarantują doskonały, detaliczny dźwięk w całym paśmie przenoszenia
Wysokiej jakości wykończenie czarna anodą z dodatkiem subtelnych detali
Podwieszana przeciwwaga i osobna regulacja azymutu

SPECYFIKACJA
Łożysko unipivot
Rurka ramienia aluminium
Możliwość współpracy z wkładkami
O wadze od 5 do 18g
Regulacja siły nacisku igły w zakresie od 0 do 3g
Wewnętrzne okablowanie posrebrzana miedź OFC
Masa efektywna 24,2 g

Założona w 1985 r. brytyjska firma Roksan może pochwalić się piękną historią w branży audio. Produkty Roksan są znane na całym świecie z ich znakomitego brzmieniaa, wzorowej jakości wykonania, uderzającej estetyki i innowacyjnych rozwiązań.

Każde ramię SARA jest ręcznie montowane w Wielkiej Brytanii.

Cena detaliczna 9590 zł brutto