Audio Center Poland | TAD COMPACT EVOLUTION ONE – test AUDIO
4191
single,single-post,postid-4191,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive
 
TAD-CE1_in-use

Od początku roku w każdym kolejnym numerze „Audio” publikujemy obszerny test high-endowych zespołów głośnikowych, w cenie pomiędzy 50 000 a 100 000 zł za parę. Ukazały się już opisy Dynaudio C4 Platinum, B&W 803 D3, Davone Grande, Focal Sopra 2 – a więc dorodnych kolumn wolnostojących, bo czego innego należy się spodziewać w tej klasie cenowej? Oczywiście tylko udaję zdziwienie, że można też znaleźć konstrukcje podstawkowe. Jest ich znacznie mniej, ale tym bardziej te, które są, budzą szczególne zainteresowanie. Co za licho w nich siedzi, że mają czelność tyle kosztować? Czy potrafią osiągać jakiś ideał? Czy podstawkowe referencje oznaczają doskonałość w skali absolutnej, czy tylko mistrzostwo w swojej kategorii? Czy najlepsze „monitory”
(bo tak zwyczajowo nazywa się konstrukcje podstawkowe, chociaż czai się za tym trochę nieporozumień), choćby kosztem pewnych ustępstw, rozwiązują jakieś problemy, które występują w przypadku kolumn wolnostojących? Czy są lepszym wyborem do mniejszych pomieszczeń, a może nawet potrafią nagłośnić duże salony? Dla kogo te luksusy, do kogo ta mowa?

Czytaj: TEST