The Chord Company ChordMusic test interkonektu analogowego w magazynie „Hi-Fi+” – Audio Center Poland
Audio Center Poland | The Chord Company ChordMusic test interkonektu analogowego w magazynie „Hi-Fi+”
5722
single,single-post,postid-5722,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive
 
chordmusic

Firma The Chord Company projektuje i produkuje samodzielnie kable połączeniowe od 30 lat. Jako jeden z nielicznych producentów znany jest zarówno w branży profesjonalnej, jak i elektroniki domowej. W ciągu tych lat zdobyła ogromne doświadczenie zarówno jeśli chodzi o materiały, jak i budowę.

Jedną z serii okablowania, które powstały dzięki tej wiedzy, jest seria ChordMusic. Jej kable wykonane zostały z dielektryka o nazwie Taylon. Ten specjalny materiał wykorzystywany w wojskowości od lat, choć pod inną nazwą, ma doskonałe właściwości dielektryczne, świetnie sprawdzające się w zastosowaniach audio.

Testujący je Chris Thomas z brytyjskiego magazynu „Hi-Fi+” podsumował ich zalety tak:

„Kable te mają ekstremalnie dobrą artykulację i im bliżej im się przyglądasz i słuchasz, tym staje się to ważniejsze. Sposób, w jaki skrzypce w dużych nagraniach koncertowych pozwalają się pokazać muzykowi z orkiestrą w tle, powodował u mnie gęsią skórkę.”

„Kiedy los pozwoli wam poprawić waszą muzyczną podróż i będziecie mogli poprawić swoje okablowanie, sugerowałbym wypróbowanie i poważny odsłuch muzycznie intrygujących kabli ChordMusic. Osobiście uważam, że są one ekstremalnie interesujące i znacząco poprawiają pozycję firmy Chord w tym zakresie cenowym.”

Cały test pod LINKIEM