ULTRASONE EDITION 5 – Audio Center Poland
Audio Center Poland | ULTRASONE EDITION 5
1943
single,single-post,postid-1943,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive

ULTRASONE EDITION 5

Najlepsze słuchawki na świecie? – Tak wynika z testu magazynu „High Fidelity”

Magazyn „High Fidelity” opublikował wyniki testu flagowych słuchawek niemieckiego Ultrasone, modelu Edition 5. Magazyn nie tylko, że wychwycił ich wybitne osiągi, ale nagrodził też firmę wyjątkowym wyróżnieniem GOLD Fingerprint, przyznanym dotychczas zaledwie kilka razy.

Edition5-104

„Kontakt z przetwornikami w rodzaju Edition 5 otwiera oczy i pokazuje, że za pomocą słuchawek można odtworzyć dźwięk inaczej niż zwykle. Najbliżej do tego, co oferują te konstrukcje, jest słuchawkom elektrostatycznym Staxa z jednej strony i magnetostatycznym HiFiMANa z drugiej. Z elektrostatami łączy je sposób potraktowania „tkanki” dźwięku, równorzędność dźwięków odbitych i bezpośrednich. Ultrasone brzmią jednak dalece bardziej spójnie i delikatnie. Bez cienia rozjaśnienia i wyostrzenia. Konstrukcje magnetostatyczne w rodzaju HE-6 HiFiMAna, LCD-X Audeze czy wreszcie PM-1 Oppo, napędzane firmowym wzmacniaczem/przetwornikiem HA-1 dzielą z „5” gładkość i większą bezpośredniość. Ultrasone są kombinacją kilku różnych elementów, które nie występują w żadnej innej konstrukcji, jaką znam. Tutaj dają coś, czego żadna inna dać nie jest w stanie.

GOLD_FINGERPRINT
I choć niesamowite wrażenie robiły odsłuchy klasyki, być może dzięki (alleluja!) naturalnej prezentacji z dystansu, a przy tym klarownie i ze świetnym skupieniem, to przy Daft Punku miękły kolana, a z Trilogy Emerson Lake & Palmer miało się wrażenia uczestnictwa w koncercie. Bardzo uniwersalne słuchawki, które klasykę przenoszą na nieznany do tej pory poziom.”

„High Fidelity”, No. 122, sierpień 2014

Cały test pod LINKIEM