ARCAM CZĘŚCIĄ NIESAMOWITEGO SYSTEMU DOLBY ATMOS PODCZAS ISE 2016 – Audio Center Poland
Audio Center Poland | ARCAM CZĘŚCIĄ NIESAMOWITEGO SYSTEMU DOLBY ATMOS PODCZAS ISE 2016
3762
single,single-post,postid-3762,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive
 
atmos

Brytyjski specjalista hi-fi, firma Arcam, była częścią wyjątkowego wydarzenia podczas wystawy ISE2016 – prezentacji Dolby Immersive Theatre. W pokazie udział wziął nowy amplituner AV Arcama AVR850 Dolby Atmos. Jak magazynowi „Inside IC” mówił Andy Moore, człowiek Arcama, „ten pokój napakowany jest wyjątkową elektroniką i kolumnami najwyższych lotów”.

Odwiedzający mogli posłuchać systemu Arcama, na który składał się wspomniany amplituner AV AVR850, pracujący z sześcioma wzmacniaczami mocy FMJ P49, z których trzy, obsługujące przednie kanały, pracowały jako monobloki, dostarczając 1000 W każdy. Amplituner AVR850 jest pierwszym urządzeniem Arcama wyposażonym w najlepszy na rynku system korekcji akustyki Dirac Live.

Specjalnie na potrzeby tego demo, wzmacniacze Arcama podłączone zostały z kolumnami KEF Reference: L/R REF 5, REF 4c pośrodku oraz REF 1 jako kolumny surround. W systemie swoje miejsce znalazły również dwa subwoofery z serii Reference oraz kolumny montażowe KEF CI 200RR w roli głośników oddających wysokość. System został skonfigurowany w konfiguracji Atmos 7.2.4. Obraz dostarczany był przez laserowy projektor Epson EH-LS10000.

Andy Moore mówił po pierwszych pokazach: „System, który widzimy, został złożony w Maidston na potrzeby testu magazynu „Home Cinema Choice” i jedyne, co mogę powiedzieć, to „Wow!” To brzmi fenomenalnie! Potęga systemu jest niewiarygodna, podobnie jak jego finezja.”

Cała relacja pod LINKIEM