Audio Center Poland | ARCAM
5831
single,single-post,postid-5831,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive
 
Harman-HDA-Series_RT-C

Firma Audio Center Poland zaprasza do pokoju 212 na PGE Narodowy w którym zaprezentuje absolutną brytyjską klasykę: elektronikę firmy Arcam, gramofon Roksana oraz kolumny Monitor Audio. Każdy z tych producentów zaprezentuje w Warszawie swoje nowości.

Harman-Arcam-HDA-Series_M126BE_DR-Detail_002_RT

W tym roku można będzie posłuchać, po raz pierwszy w Polsce, systemu Arcama z serii HDA, czyli wzmacniacza zintegrowanego SA20 z odtwarzaczem SACD/CD/plików CDS50. Wzmacniacz SA20 oferuje 80 W na kanał i pracuje w klasie G. Klasa G to wzmacniacz korzystający z zalet klasy A, szczególnie przy niskich poziomach sygnału, przy wyższej mocy dostarczający dodatkową moc w klasie B. CDS50 jest najbardziej zaawansowanym odtwarzaczem CD, SACD i plików tej firmy. Odtwarza niemal wszystkie typy płyt, w tym SACD, CD-A, CD-R oraz CD-RW, jak również niemal wszystkie rodzaje plików audio, w tym FLAC, WAV, AIFF, OGG, MP3, AAC i WMA.

Analogowym źródłem w systemie będzie gramofon Roksan Radius 7 z wkładką Corus 2, która będzie miała na wystawie premierę. Model Radius 7 to następca modelu Radius 5.2. Nowy gramofon zachowuje wszystkie cechy charakterystyczne swojego poprzednika, ale wykorzystuje nowe technologie i materiały konstrukcyjne, dbając o estetyczny wygląd oraz doskonałe parametry techniczne. Ponadczasowy współczesny design pozostaje, lecz zyskuje teraz nowe, niepowtarzalne i zaskakująco precyzyjne wykończenie nazwane „efektem szkła”. Nowością jest także konstrukcja silnika, udoskonalony napęd paskowy oraz zaawansowana kontrola silnika.

Monitor_Audio_Studio_Group_1

Równie niezwykłe będą głośniki – Studio 50 firmy Monitor Audio. W modelu Studio wykorzystano dwa przetworniki nisko-średniotonowe o średnicy 100 mm każdy – takie same jak te znajdujące się w sztandarowym modelu Platinum PL500 II. Dla serii Studio zostały jednak zmodyfikowane tak, by zapewniały odpowiednie brzmienie zarówno niskiego, jak i średniego pasma.

Przetwornik wysokotonowy MPD (Micro Pleated Diaphragm) został zaprojektowany pod kątem zapewnienia doskonałej precyzji i otwarcia. Przetworniki MPD działają jak superszybki akordeon, szybko ściskając i rozciągając fałdy, co przekłada się na m.in. szybką odpowiedź na sygnał. Brzmienie kolumn jest więc znacznie bardziej realistyczne i nie generuje zakłóceń redukujących czytelność brzmienia.

PGE Narodowy | pokój 211