„HI-FI I MUZYKA” NAGRODY ROKU 2016 dla Arcama, Cambrige Audio oraz Ultrasone – Audio Center Poland
Audio Center Poland | „HI-FI I MUZYKA” NAGRODY ROKU 2016 dla Arcama, Cambrige Audio oraz Ultrasone
3817
single,single-post,postid-3817,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive
 
hifi

Podsumowanie roku 2015 było dla produktów firm dystrybuowanych przez Audio Center Poland niezwykle owocne. Najnowszą odsłonę przyniosły Nagrody Roku 2016 magazynu „Hi-Fi i Muzyka”, przyznane trzem firmom z naszej oferty:

• Nagroda Roku 2016 dla: Arcam CDS27 w kategorii „Źródło cyfrowe”

„Brzmienie jest dynamiczne i dokładne, dzięki czemu dobre nagrania orkiestry symfonicznej mienią się wieloma barwami instrumentów dętych i gładkimi jak atłas smyczkami. Nawet w cichych momentach jest mnóstwo niuansów. Kiedy słuchamy plików wysokiej rozdzielczości , CDS27 przeskakuje o półkę wyżej. Zaskoczyć potrafi zwłaszcza dobry dźwięk z MP3. Może Arcam dokonuje jakiegoś cudu techniki i wzbogaca ich zawartość? Kto potrzebuje uniwersalnego odtwarzacza CD i ma zbiorach trochę płyt SACD, a z lenistwa bądź upodobania słucha muzyki z sieci, ten odtwarzacz jest dla niego.”

• Wyróżnienie Roku 2016 dla: Ultrasone Edition 5 Unlimited w kategorii „Słuchawki”

„…w efekcie Unlimited brzmią trochę inaczej [niż Limited]. Lepiej? Gorzej? Tu, o dziwo, zdania są podzielone, ale nadal jest to masywna, efektowna i ze smakiem skrojona prezentacja, z basiskiem jak dzwon. Zamknięta konstrukcja dodatkowo podkreśla emocjonalny i bezpośredni przekaz. Kto się nie załapał na drewniane nauszniki, spokojnie może się cieszyć podobnymi wrażeniami, a w kieszeni zostaje mu druga para.”

• Wyróżnienie Roku 2016 dla: Cambridge Audio CXC/CXA 60 w kategorii „System”

„Brzmienie zestawu CA także nawiązuje do najlepszych audiofilskich tradycji. Neutralność i przejrzystość, a do tego kontrola basu oraz szeroko pojęty szacunek dla wysiłku realizatorów nagrań nasuwają skojarzenia ze znacznie droższymi urządzeniami. CXC i CXA 60 Cambridge Audio przywracają wiarę, że istnieją jeszcze firmy, dla których jedynym priorytetem nie jest wzrost słupków na wykresie sprzedaży.”

„Hi-Fi i Muzyka” Nr 1/2016