NEAT ACOUSTICS w dystrybucji Audio Center Poland – Audio Center Poland
Audio Center Poland | NEAT ACOUSTICS w dystrybucji Audio Center Poland
4563
single,single-post,postid-4563,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive
 
iota_alpha-group1

Począwszy od 1 listopada brytyjski specjalista, firma Neat Acoustics, ma w Polsce swojego przedstawiciela, firmę Audio Center Poland.

Firmę Neat Acoustics założył w roku 1989 Bob Surgeoner. Ten muzyk-samouk większość czasu spędzał grając muzykę i to różnych stylów, jak: blues, rock, jazz, folk, country i bluegrass. Drugim jego zainteresowaniem, które rozwijał od najmłodszych lat, była elektronika. Co w konsekwencji doprowadziło go do projektowania najtrudniejszego elementu łańcucha audio, tj. kolumn głośnikowych. W 2006 roku do Boba dołączył Paul Ryder, również muzyk, grający na gitarze w kilku zespołach w północnej Anglii. Ponieważ Paul jest także doświadczonym realizatorem dźwięku, firma Neat założyła własne studio nagraniowe.

neat1
Jej oferta podzielona jest na pięć serii. Każda z nich budowana jest samodzielnie z opracowanych przez Neat Acoustics komponentów. Jedynie w niektórych aplikacjach korzysta ona z elementów OEM, ale produkowanych na zamówienie i według dokładnych specyfikacji.

Ofertę otwierają maleńkie kolumny Iota, które można ustawić na półce, biurku, standach lub podwiesić pod sufitem. Z kolei na elegancką serię Motive składają się trzy modele: podstawkowe SX3 i wolnostojące SX2 i nieco większe SX1. Seria powstała w 2005 roku, a w 2013 została całkowicie odświeżona. Kolumny te są łatwe do wysterowania i bardzo wszechstronne, dzięki czemu można je aplikować zarówno w systemach stereofonicznych i kina domowego. Ich elegancka budowa i wykończenie mają pomóc wpasować je w każde wnętrze.

Wyżej w katalogu jest seria Classic. Znalazły się w niej kompaktowe kolumny Petite SX i wolnostojące Elite XS. Model Petite SX jest czwartą wersją pierwszych kolumn firmy Neat, oryginalnego modelu Petite z 1991 roku. Ich wersja Elite weszła do produkcji w 1998 roku i obecnie dostępna jest w trzeciej wersji.

neat2

Seria Momentum jest łącznikiem między seriami Motive i Ultimatum. Znajdziemy w niej trzy modele, z których każdy gra dużo lepiej niż można by oczekiwać z tak zgrabnych obudów. W serii tej zastosowano wyjątkowe, izobaryczne obciążenie głośnika niskotonowego. W technice tej stosuje się dwa takie same przetworniki połączone obudową zamkniętą. Taki układ daje znacznie niższy bas o lepszej kontroli niż przy pojedynczym głośniku w takiej samej obudowie.

Na samym szczycie znalazła się seria Ultimatum, w której również znajdziemy układ izobaryczny, ale nie tylko. Dodatkowo otrzymujemy w niej promieniujące ku górze „super-tweetery”, obudowy ze sklejki (w różnych, atrakcyjnych okleinach), a także dodatkowe warstwy na ściankach, łączone z główną obudową za pomocą membran z polietylenu.

Kolumny Neat Acoustics budowane są przez melomanów i muzyków dla ludzi, którzy cenią wysoką jakość dźwięku i precyzyjne wykończenie.
To prawdziwe instrumenty, pozwalające dotrzeć jeszcze bliżej do emocji zawartych w muzyce. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich – przyłączcie się do nas!